Emperyalizmin Tasını Tarağını Dağıtan Büyük Bir Alim ve..

Her düşünceye her mantığa iyi kötü bir yorumumuz, bir cevabımız olur Allah'ın izniyle ama iş İbrahim Karagül gibi birine gelince ben cidden kendimi aciz hissediyorum.

Nesine yorum yapalım, nesine cevap verelim? Ortaya bir düşünce veya bir mantıklı iddia koymuyor ki değerlendirelim, yorum yapalım, hak verelim veya eleştirelim.

Gayet avamca ve hiç bir mantık çerçevesi olmayan uydurmalarla sövüp sayıyor. Aşikâr gerçeklerin tersini temel kabul ederek, hiç bir iddiaya temel oluşturma sorumluluğu hissetmeden saydırıp duruyor.

Ayetullah Sistanî (Allah sayesini bozmasın) hakkında yazdığı saçmalıkların bir kısmını okudum gerisini getiremedim.

Öyle ölçüsüz, öyle saçma, öyle mantıksız ve öyle gerçeklerden kopuk ki..

Yazdıkları para zoruna, işgal ettiği köşe zoruna bir kısım insanlara ulaşıyor olmasa şu yazıyı da kaleme almaya değmezdi.

Bırakın yoruma açık gerçekleri, çıplak gözle görülenleri bile saptırıyor. Ayetullah Sistanî her zamanki üslubuyla elleri dizinin üstünde oturmuş, karşısında da Papa yine aynı şekilde (belki her zamankinden farklı) elleri dizinde oturmuş.

Fotoğraf o kadar net ki? Ayetullah Sistanî'yi küçük gösteren, küçük düşüren hiç bir hava yok. Aksine ilk karşılaşmada Papa Francis Ayetullah Sistanî'nin ellerini kavramış ve daha bir ilgi gösterme pozisyonunda.

Ayrıca; Hristiyan dünyanın en önemli dini şahsiyeti Papa, Ayetullah Sistanî'den başka kimi evinde ziyaret etmiş?

Kim Papa'yı kapıda bile karşılamadan odasında kabul edecek kadar izzetli bir duruş sergileyebilmiş?

Bunların ikincisi var mıdır?

Neden eziklik hissedip, ezikliğini önündeki fotoğrafı tahrif ederek gidermeye çalışıyorsun?

Müslümansan eğer bir fetvasıyla ABD, Avrupa, İsrail ve bölgesel işbirlikçilerinin tasını tarağını döküp dağıtan bu âlimin izzetini sen de kendin için izzet bilsene!

Yoksa sen kendini tası tarağı dağıtılanlar cephesinde mi görüyorsun?

Be adam! Evvela Müslümansan Müslüman'a düşman olma yok eğer illa düşman olacaksan da bari mert ol!

Ha şimdi biz sana bakıp İslamî kesime not verecek değiliz, hatta sana bakıp gazetene, desteklediğin iktidara falan da not veremiyoruz. Sen kendine özgü bir varlıksın. Öyle inmişsin ki çevrende de kimsenin oralara kadar inebileceğini pek sanmıyorum.