Kadir Akaras

Kadir Akaras

Tüm Makaleleri

1966 ocak ayında Iğdır’da dünyaya geldi. İlkokulu Iğdır’da bitirdikten sonra 15 yıl sürecek yurt dışı tahsilim başladı. Farsça ve Arapça öğrenimiyle birlikte İslami İlimler tahsilim 1977 yılından beridir devam ediyor. 1992 yılında Kevser Yayıncılığın kuruluşunda 1994 yılında Bab-ı Ali ilim vakfının tesisinde ve 2011 yılında Ehlibeyt Alimleri Derneğinin hizmete başlamasında diğer dostlarımla birlikte çalıştı. On4 TV’nin kuruluş ve hizmetlerinde çokça katkıları oldu. Kevser Yayınları tarafından neşredilen üç aylık Kıble Dergisinde Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenmiş durumdadır.

Kerbela: Sınırlar Ötesi Şehir

Bugün İslam ümmetinin içinde bulunduğu durumu doğru okuyabilmemiz adına unutmamız gerekir ki; nice sözde imam Hüseyin (a.s) dostları Kerbela’da sınıfta kalırken Hür ve Züheyr, Hüseyni safta yer almışt...

Esaretin Özgürlüğü

Şimdi Aşura’nın kulaklarına fısıldamak istiyorum ve anlımı onun zirveye ulaşmış yüce eşiğine koymak istiyorum böylece adalet ayetlerine bu kanlı manifestoda dokunmak istiyorum.

Ney ve Neynevâ

Ne zaman bir hüzün çökse kalbime ve hıçkırıklar boğazımda düğümlense dünyanın kasvetli duvarlarından kurtulmak için ferec duası okurum.