.
.

 Bismillâhirrahmânirrahîm

Her ne kadar futbola çok meraklı değilsek de Türkiye Millî Takımı ile diğer ülkelerin millî takımları karşı karşıya geldiği zaman gönlümüz Millî Takımımızın kazanmasını istemektedir. Hele hele bir de karşıdaki takım Amerika gibi emperyalist ve zalim bir ülkenin takımı olursa durum daha da değişmektedir.

Aynı şekilde Müslüman ülkelerden birisinin takımı Müslüman olmayan bir ülkenin takımıyla karşı karşıya geldiği zaman da gönlümüz İslam ülkelerinin takımlarından yana olmaktadır. Özellikle spiker oyuncuların isimlerini "Muhammed, Ali, Ahmed, Hasan, Ömer, Bekir..." diye söylerken "Bak, isimleri de bizi isimlerimiz gibi" diye kalbimizden geçiriyoruz.

Bu akşam İran İslam Cumhuriyeti Futbol Millî Takımı ile Amerika Futbol Millî Takımı karşı karşıya geleceklerdir. Elbette ki kalbimiz İran İslam Cumhuriyeti Millî Takımının kazanmasından yanadır. Çünkü Müslümandırlar, komşumuzdur, İran halkının çoğuyla aynı dili dahi kullanıyoruz. Yani İran halkının çoğu Türktür.

Bunların yanı sıra bir de emperyalist ve kaba Amerikalılar doğal olarak günlerdir bu karşılaşma hakkında konuşuyorlar. Kendi ülkelerinin bayraklarını ve İran İslam Cumhuriyetinin bayrağını yayınlıyorlar. Ancak kinlerinden ve düşmanlıklarından dolayı İran İslam Cumhuriyeti'nin bayrağının ortasında Arapça olarak yazılı olan mübarek "ALLAH" ismini ve hakeza yeşil ve kırmızı renklerin üzerinde 22 tane yazılı olan "ALLAH-U EKBER" yazılarını silip öyle yayınlıyorlar. Bu, hem İran İslam Cumhuriyetine hem de Allah Teâla’ya iman eden bütün Müslümanlara yapılan büyük bir saygısızlık, küstahlık, terbiyesizliktir.

Bundan dolayı İran İslam Cumhuriyeti Futbol Millî Takımının kazanarak zalim Amerikan'ın burnunun yere sürtülmesini daha çok istiyoruz şimdi.