.
.

Bismillâhirrahmânirrahîm

.

Ey çehresi ve çevresi Peygamber izleri taşıyan Filistin. Taşında, toprağında tutsaklığın izlerini, bağrında sancısını barındıran şehir.

Nice hayal kırıklıklarını, utançları, ihanetleri, nice yaşanmışları, nice kurtuluş müjdeleri ile seher vakitlerine dek niyazda olan yürekleri saklayan şehir. Anaların oğullarının dönmeyeceklerini bile bile veda edişi ile sarsılan belde. Ellerinde taşlarla savunmada bekleyen, ve yaşam mücadelesini taa kundakta öğrenen yiğitlerle dolu bu ülke.

Ya Rabbî! Senden başka yardım edenimiz yok diyerek ağlayan babalar var, bebeğinin yüzünü kanlar içinde tanınmayacak halde bulan yüreği parçalanmış anneler var, bombaların sesi ile ölmeden ölen çocuklar var, sen şahit ol Ya Rabbi.

Zemheri kışta titreyen, kubbesinde feryatlar yankılanan Kudüs’üm.

Sessiz direnişi ile yürek sızlatan, iliklerine dek acı ile kıvranan solgun bakışlı olan Kudüs, senin için özgürlüğünü, kendi özgürlüğünden üstün tutan direnişin onurla yiğitleri var iken, umutsuzluğa kapılmak yok.

Ey hasretler biriktirmiş toprağım, hazinelerin en kıymetlisi ayetlerle seslenilen, süslenen memleketim.

Küsme bize olur mu? Nemlenmesin gözlerin. Canımız yansa da umudumuz yanmadı bilesin. Sapan taşlarıyla değil, sevinç gözyaşlarıyla geleceğiz yanına.

Ey kitabın kutsal kıldığı harem, gökyüzünün altında Peygamberlerin kokusunu biriktirmiş Aksa, sokaklarında masumların sedasını saklamış şehir.

Başını eğme ne olur! Ağıtlar yakışmaz sana, avlun çocuk kahkahalarıyla dolacak, secde secde şafak vaktini karşılayacağız seninle, salavatlarla şahitleri ve şehitleri anacağız birer birer.

“Muhakkak müminler kardeştirler” ayeti düsturunca sarılmış ellerimiz ve yüreklerimizle kapıda olacağız.

Rabbimiz kalbimizi İsra suresiyle kilitledi toprağına. Biz biliyoruz ki, bir mektebin temel direğidir şehadet. Ve şehadet bir ideolojinin, damarlarında akan kandır. Karanlığa vurulmuş zincirleri, esaretten kurtarandır şehadet.

İşte Kudüs, tüm ihtişamı ve kutsallığı ile orda duruyor.

Ey Kudüs sen özgür olmadıkça, hepimiz tutsaklığın hapsindeyiz. Kanla yazılan bir tarih yerine, fetihlerle kutlanacak günler pek yakındır.

Yer Kudüs, yol Kudüs. Duamız,niyazımız Kudüs...

Ve Kudüs yeniden doğacak.

Avlusunda coşkuyla karşılayacak, müjdeli günleri bekleyip, umudunu yitirmemiş olanları.

Yetim bebeklerin intikamı için elleri duada olanlarla, vuslata az kaldı ey mahzun yürekli Peygamber toprağı.

Doğ ey Güneş, İmam Zaman (af) tebessümüne şahit olmak için doğ.

Mutluluğu çalınmış çocukların gülüşü için doğ.

Bugün dirilişle ayağa kalkma günüdür.

Rabbin müjdesi için zalimlere , zulmünü haykırma günüdür.

Zorbaların, bozguncuların korkudan titrediği gün, bugündür.

Aşıkların nağmesi ile diriliş türkülerinin yazıldığı ve yüreklendiği gündür.

Zuhur için ayağa kalkma günüdür.

Bu sevdaya adanmışlığı ile yiğitlerle beraber davamızsın Kudüs, kavgamızsın Kudüs diye haykırma günüdür.