.

.

Pandemi nedeniyle ara verilen aktiviteler 23-25 Eylül arasında gerçekleşen gençlik kampı ile tekrar start aldı.

Tamamı Kale’m Gençlik üyelerinden oluşan gençlerimiz, 23 Eylül 2022 Cuma günü İstanbul’da bulanan Kevser Kültür Merkezi Mescidi’nde toplandı.

Öğle namazı kılındıktan sonra, Ehla-Der Genel Başkanı Sayın Kadir Akaras gençlerle kısa bir konuşma yaptı. Gençlik yıllarının paha biçilemez kıymetli bir hazine olduğunu dile getiren Akaras, “Güzele dair ne varsa bu çağlarda insan heybesine koyar ve hayat yoluna devam eder” dedi. Konuşmanın ardından 2 araç halinde gençler yola çıktı ve bu şekilde kamp alanına vardı.

Kocaeli Diriliş Kampı’nın ilk gün akşam yemeği ve akşam namazından sonra; kısa bir tanışma, kaynaşma ve Kale’m Gençlik’in vizyon ve misyonundan bahsedildi.

24 Eylül günü bütün grup güne Ahd Duası ile başladı. Duanın ardından beraberce yapılan sabah kahvaltısının hemen ardından, doğa yürüyüşü ve kamp liderleri ile tanışma gerçekleştirildi.

Okçuluk, voleybol, badminton, matrak oyunu, istasyon çalışması gibi aktivitelerin akabinde, kampa katılan genç kardeşlerimiz bir araya gelerek ‘Gençler ve Evlilik’ üzerine kısa bir seminer gerçekleştirdi.

Akşam namazı ve yemeği sonrasında ise kamp ateşi yakılarak tekrar bir araya gelinip sohbetler edildi.

Dönüş gününe yine gün Ahd Duası ile başlandı, kahvaltıdan sonra da toparlanma, helalleşme ve geri dönüş yolculuğu başladı.

Kale’m Gençlik bu şekilde Covid nedeniyle ara verilen faaliyetlerine tekrar başlamış oldu.

Bu organizasyonda emeği geçen Kocaeli Körfez Muhammediye Camii ve değerli hocamız Orhan Öz ve Zeyneb-i Kübra Sefirleri'ne ayrıca teşekkür ederiz.

Ehla-Der Genel Başkanı Kadir Akaras - Kevser Kültür Merkezi Mescidi 

Kocaeli Diriliş Kampı

.

Ehlader HABER