.
.

Ehl-i Beyt aşıkları Müminlerin Emiri Hz. Ali'nin (as) mübarek doğum günü münasebetiyle İstanbul'da bulunan Kevser Kültür Merkezi mescidinde buluştu.

Değerli Ehl-i Beyt alimimiz Mustafa Saruhan'ın imametinde kılınan akşam namazına müteakip başlayan program Müslim Bişei'nin Kur'an-ı Kerim tilaveti ile bereketlendi.

Daha sonra kürsüye davet edilen kıymetli alimimiz Arif Taşdemir hoca Kur'an'da İmam Ali'ye işaret edilen ayetler üzerine bir konuşma yaptı.

Taşdemir, Emire'l Müminin Hz. Ali'nin Fahr-i Kainat Efendimiz Muhammed Mustafa (saa) tarafından bizzat eğitildiğini ve takva mertebelerini o Hazret ile katettiğini söyledi.

Hanedan-ı Nübbüvvet'e yaraşır kullar olmak için Yüce Allah'ın bizlere örnek bıraktığı bu ulu insanların adımlarını takip etmemiz gerektiğini dile getiren Arif Taşdemir'den sonra ilahilerini seslendirmek için Ehl-i Beyt alimlerimiz Alican Görel ve Hacı Musa Aydın hoca kürsüye geldi. Daha sonra okunan şiirler, yapılan çekilişler ve edilen dualar ardından verilen ihsan yemeği ile Müminlerin Emiri Hz. Ali'nin (as) mübarek doğum günü programı son buldu.

Ehla-Der’den 15 Şaban Mesajı Ehla-Der’den 15 Şaban Mesajı

Ehader HABER

Editör: Hasan Bedel