.
.

Bursa’da ikamet eden Direniş Cephesi dostları birçok şehrimizde olduğu gibi Şehit Kasım Süleymânî ve Ebu Mehdi el-Mühendisî’yi anmak için Bursa Ehlibeyt İlim ve Kültür Derneği’nde bir araya geldi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda kürsüye gelen Nur Muhammed Camiî hocası ve Bursa Ehlibeyt İlim ve Kültür Derneği kurucusu kıymetli âlimimiz Bülent Ayyıldız selamlama konuşmasının ardından Hz. Fatıma’nın (sa) mübarek doğum gününü kutladıktan sonra Beyrut’ta ve dün de Kirmân’da yaşanan terör saldırıları hakkında bir konuşma yaptı.

Her hafta çarşamba günü düzenlenen toplantıların bu haftaki konusu ise Şehit Kasım Süleymanî’nin şehadet yıldönümüne denk geldiği için Süleymânî ve bölgesel dengeler üzerineydi.

Düşmanın Süleymânî’nin adından dahi korku duyduğunu dile getiren Bülent Ayyıldız sözlerine şöyle devam etti: “Bugün Filistin gençlerinin dik duruşunun ve İsrail'e karşı atağa geçmelerinin en büyük nedeni Kasım Süleymânî'nin bölgedeki başarılı operasyonlarından aldıkları ilham olmuştur. Bu gençler Süleymânî’nin yetiştirdiği imanlı ve akıllı gençlerdir. Amerika’nın bölge istikrarını bozmak için devşirdiği DAEŞ gibi terör örgütlerinin Bağdat ve Basra’dan sürülmesine ve hatta bitme noktasına gelmesine Kasım Süleymânî ön ayak olmuştur. Gönüllü halk güçleri olan, çoğunlukla Şiilerden oluşan, Sünnî, Hristiyan ve Yezîdîler’den müteşekkil Haşd-i Şa'bî'nin kuruluşunda da önemli rol oynamış ve başarıya ulaşmıştır. Hatta bu oluşumlarla bölgedeki tefrikanın önünü almış milletler arasında birliği dahi sağlamayıbilmiştir.”

Ayyıldız bölgedeki oynanan oyunların hepsinde Mossad’ın parmağı olduğunu ve İran’da yaşanan saldırının da asıl banisinin bu terör yapılanması olan Mossad olduğunu beyan etti.

Ayetullah Hamanei'den Amerikalı Öğrencilere Mektup Ayetullah Hamanei'den Amerikalı Öğrencilere Mektup

İkinci konuşmacı olarak kürsüye davet edilen değerli Ehl-i Beyt âlimimiz İshak Savcı ise mübarek doğum günleri olma hasebiyle Hz. Fatıma (sa) hakkında bir konuşma yaptı.

Hz. Fâtımetû'z-Zehrâ’nın doğumuyla vuku bulan tarihi olaylara değinen İshak Savcı, rivayetlerde nakledilen doğum esnasında açığa çıkan nurun yalnızca manevi bir nur olmadığını bunun gözlerle de müşahede edilen bir nur olarak insanları meraka sevk ettiğinden bahsetti. Allah Resulû’ne ebter ve soyu kesik diyenlerin Yüce Allah tarafından ihsan edilen Hz. Fatıma ile kederli bir sessizliğe büründüğünden bahseden Savcı, Nûr-i Muhammed’in ve onun soyunun Fatıma ile devam ettiğini ve bugün dahi bu bereketli soyun dünyanın en ücra köşelerinde yaşadığını dile getirdi.

Ehl-i Beyt âlimi İshak Savcı Hz. Fâtımetû'z-Zehrâ’nın ailevî, ahlâkî ve eğitim boyutlarını dile getirdikten sonra konuşmasını bitirdi.

Bursa Ehlibeyt İlim ve Kültür Derneği’nde yapılan bu toplantı daha sonra cemaatimizden Bekir Tunalı tarafından hazırlanan tatlıların ikramı ile son buldu.

Ehlader HABER

Editör: Hasan Bedel