.
.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamaneî'nin Kermân'da yaşanan terör eylemi ile ilgili taziye mesajı metni aşağıdaki gibidir.

.

Iğdır Ehlibeyt Âlimleri Derneği'nden Taziye Mesajı Iğdır Ehlibeyt Âlimleri Derneği'nden Taziye Mesajı

Bismillâhirrahmânirrahîm

.

İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi raciun

İran halkının acımasız ve cani düşmanları, bir kez daha bir facia yaratmış ve çok sayıda aziz insanı Kirmân'da cennet kokulu şehitlerin kabri başında şehit etmiştir.

İran halkı mateme bürünmüş ve birçok acılı aile ciğerparleri ve azizleri için yas tutmaya başlamıştır.

Bu cani katı kalpli katiller, halkın büyük komutanı Kâsım Süleymânî'nin kabrini ziyaret etmek için aşkla toplanan insanların sevgi ve coşkusuna tahammül dahi edemediler.

Bilmelidirler ki; Süleymânî'nin o aydınlık yolunun askerleri onların alçaklık ve cinayetlerine asla tahammül etmeyecektir.

Hem masumların kanına bulanmış o eller, hem de onları bu hataya sürükleyen yozlaşmış ve kirli beyinler, bundan sonra yaşanacakların ve yerinde cezaların kesin hedefi olacaktır.

Bilmelidirler ki; bu felaketin karşılığı Allah'ın izniyle çok sert olacaktır.

Bendeniz acılı ailelerle aynı hüznü paylatığımı ve onlarla beraber olduğumu dile getiriyor, Yüce Allah'tan sabırlar ve başsağlığı diliyorum.

Şehitlerin tertemiz ruhları inşaallah, iki cihanın hanımı ve şehitlerin annesi olan Hz. Fâtımetû'z-Zehrâ'nın (sa) misafirleridir.

Bu elim olayda yaralananların dertlerini paylaştığımı ve en kısa zamanda iyileşmeleri için Rabbime dua ettiğimi bildiririm.

.

Seyyid Ali Hamaneî

03 Ocak 2024
Tahran / İran
.

Ehlader HABER

Editör: Hasan Bedel