.
.

Iğdır Ehl-i Beyt Âlimler Derneği tarafından Dünya Kudüs Günüyürüyüş ve basın açıklaması yapıldı.

Serhat şehrimiz Iğdır’da Cuma namazı sonrası Belediye Meydanı’nda toplanan müminler Gazze’de yaşanan soykırımı protesto edip Kudüs’ün yalnız olmadığını haykırdı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan Dünya Kudüs Günü programı kız çocuklarımızın okuduğu ilahilerle devam etti. Programda konuşan Iğdır Ehl-i Beyt Âlimler Derneği Başkanı değerli âlimimiz Zeki Tümay, Filistin halkının, soykırım ve işgal karşısında meşru müdafaa hakkını kullanarak kendi topraklarını, halkının canını ve İslam ümmetinin izzet ve şerefini korumakta olduğuna söyledi.

Tümay konuşmasının devamında şunlara değindi; “Soykırımcı işgalcilerin Filistin’e yaşattığı zulümlerle, yaptığı katliamlarla tüm insani ve İslami değerlere tecavüz etmektedir. Soykırımcı Siyonist rejimin yaşattığı zulümlere, yaptığı katliamlar ve sürgünlere, dünya ülkeleri sessiz kalmakta Müslüman dünyası suskunluğunu korumaktadır.”

Iğdır Ehl-i Beyt Âlimler Derneği onursal başkan Veli Beder ise şunları söyledi; “Filistin’de katledilen çocukların çığlıklarına dünya sağır kalmıştır. Maalesef özellikle Müslüman ülkelerin tutumlarının da esef verici olduğunu belirtmek istiyorum. İsrail ve Amerika’nın amacı kendi vatanlarında garip kalan Filistinlileri yok etmekten gayrı bir şey değildir.”

Iğdır’da bir başka Dünya Kudüs Günü etkinliği ise Sahibu’z-Zaman Camii’nde iftardan sonra başladı.

Kurbanlarımızı Yemen ve Lübnan’a Gönderiyoruz Kurbanlarımızı Yemen ve Lübnan’a Gönderiyoruz

Iğdırlıların yoğun ilgi gösterdiği programda konuşan Ali Kıran şunları söyledi; “Kudüs Günü bildiğimiz gibi süre gelen Filistin davasını ve işgal altındaki Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın anıldığı bir gündür. Kudüs Günü aslında bütün mazlumların emperyalist güçlerin cuntası altında inleyen bütün halkların simgesel bir günü haline gelmiştir. Kudüs Günü Filistin'in şu andaki dramını Müslümanlara ve halklara unutturmamak için önemli bir gündür. Biz de Iğdır'dan Kudüs Günü’ne, mazlum Filistin halkına ve onların şahsına bütün mazlum halklara bir ses verebilmek amacıyla toplandık.”

Ehlader HABER