.
.

Ehlader’den Kurban Bayramı Mesajı

Rahman ve Rahim Allah’ın Adıyla

Çok Aziz Müslüman Kardeşlerimiz!

Ne mutlu bizlere ki Yüce Allah’ın kullarına büyük bir armağanı olarak takdir buyurduğu mübarek Kurban Bayramı’nı bir kez daha idrak etmiş bulunuyoruz.

Kurban Bayramı, kulu Allah’a yakınlaştıran ve içinde pek çok anlamı, manayı ve sembolü barındıran kutlu bir bayramdır. Tevhit bayraktarı Hz. İbrahim, o en çok sevdiğini Allah yolunda kurban ederken aslında kıyamete kadar tüm insanlığa en çok sevdiklerinden nasıl vazgeçmeleri gerektiğini öğretmiştir.

Hac farizası içerisindeki en önemli amellerin başında gelen kurban ibadeti, bizlerde kardeşlik duygularını güçlendirdiği gibi İslam düşmanları (özellikle Emperyalistler, Siyonistler ve İslam içerisindeki kuklaları) karşısında uyanık olup, direnişçi bir kimlik kazanmamızı da hedeflemektedir.

Dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimizin çektiği sıkıntılar ve özellikle aylardır mazlum Gazze halkına karşı yapılan soykırımlar bizleri birlik içerisinde Siyonistlere karşı uyandırıp, kafirlerden beraate yönlendirmelidir; aksi takdirde kurban ve hac ibadeti bir ritüelden öteye geçmeyecektir.

İmam Humeynî Bursa’da Anıldı İmam Humeynî Bursa’da Anıldı

Aziz Rehberimizin buyurduğu gibi; bugün tüm dünya Müslümanlarının ve özgür insanlarının en önemli hedefi Gazzeli kardeşlerimizin konuşan dili, o mazlumların savunucusu ve her türlü destekleyicisi olmaktır.

Bizler ümidimizi kaybetmeden tevekkül bayraktarı Hz. İbrahim’den öğrendiğimiz teslimiyet ile, “Gün doğmadan meşîme-i şebden neler doğar.” bilinciyle bu şer gözüken tüm sıkıntıların aslında doğacak nice güzel günlerin habercisi olduğuna inanmaktayız.

Evet, tüm olumsuzluklara rağmen duaların kabul olduğu bu bayram gününde; coğrafyamızda ve dünyada yaşanan bu mezalimlerin son bulması için hem dua silahına sarılmalı çokça dua etmeliyiz hem de pratik anlamda çaba sarf etmeliyiz.

Bu duygu ve düşünceler ile tüm İslam âleminin, özellikle ülkemizde yaşayan Müslüman kardeşlerimizin mübarek Kurban Bayramı’nı kutlar, bu bayramın iç dünyamıza, hanelerimize, ülkemize, dünyamıza huzur ve mutluluk getirmesini yüce Allah’tan niyaz ederiz.

Ehlibeyt Âlimleri Derneği

15.06.2024

Ehlader HABER

Editör: Hasan Bedel