.
.

Bismillâhirrahmânirrahîm

4. Uluslararası Hevra-ı insiyye Kadın ve Aile Konferansı 4. Uluslararası Hevra-ı insiyye Kadın ve Aile Konferansı

Aziz Müslümanlar Kardeşlerimiz!

Yüce Allah’ın kullarına bahşetmiş olduğu en büyük nimetlerden biri olan; Kur’an’ın indiği, oruç, bağışlanma ve rahmet ayı olan mübarek ramazan ayını bir kez daha geride bırakmış bulunuyoruz. 

Diğer gün ve aylardan çok daha farklı olarak inananları Allah’a yaklaştıran, maneviyat kapılarını ardına değin açan bu mübarek ramazan ayının bitişi elbette ki müminleri üzse de Allah Teâla peşi sıra verdiği bayram ile bizlerin mutlu olmasını istemiştir.

Tabiatın yeniden can bulduğu şu günlerde ramazan ayı bir bahar ayı misali yağmur yüklü bulutlar gibi gelir, sağanak sağanak üzerimize yağar, eteğindeki bütün güzellik cevherlerini başımıza boşaltır, bir sel gibi günahlarımızı önüne katarak bizi bağışlanma denizlerine sürükler ve bayram ile tertemiz olarak yeniden diriltir.

Fakat maalesef bu bayram sevincini gönüllerimiz yine buruk olarak yaşıyoruz. Zira aylardır Siyonist gasıp rejimin zulmü altında, dünyanın gözü önünde büyük bir soykırım yaşayan Gazzeli kardeşlerimizin hali bizleri derinden üzmekte ve siyasi-askeri arenada söz sahibi olan devletlerin ise yaşananları görmezden gelmesi bizleri kahretmektedir.

Ama bilinmelidir ki; Filistin her açıdan özgür olana dek intifadadayız ve Direniş Cephesi’nin yanındayız. Mutlak şer olan İsrail’in yok oluşuyla dünya ve bölgemizin barış ve huzura ereceği hepimize ayandır ve elbette ki zafer İslam’ın olacaktır.

Bu düşüncelerle, ülkemizdeki herkesin ve İslam dünyasının mübarek Fıtır / Ramazan Bayramı’nı Canıgönülden tebrik ediyoruz. 

Bayramın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk getirmesini, dünyanın çeşitli bölgelerinde insanlığı derinden üzen sıkıntıların sona ermesini, Zamanın İmamı Hz. Mehdi'nin (af) zuhuru ile mustazaf ve mazlumların gerçek bayrama ulaşmasını Yüce Allah'tan temenni ediyoruz.

Ehlibeyt Âlimleri Derneği

09 Nisan 2024
01 Şevval 1445
İstanbul

Ehlader HABER