.
.

Bismillâhirrahmânirrahîm

İşgalci İsrail rejimi, yıllardır mazlum Filistinli kardeşlerimize yaptığı saldırılardan bir yenisi daha dün Gazze bölgesine gerçekleştirdi. Bu hava saldırılarında onlarca kadın, çocuk ve sivil yaşamını yitirdi, yüzlercesi ise yaralandı.

Bugün, dur durak bilmeksizin Siyonist zulümlerin en büyüğü Filistin topraklarında, Gazze’de, mazlum Filistin halkına karşı yapılmaktadır. Gasıp Siyonist rejim, Müslüman beldelere karşı geniş bir saldırıya geçip hiçbir sığınağı olmayan savunmasız Müslümanları kanlı bir şekilde katletmekle yahut karanlık zindanlarda olmadık işkencelere maruz bırakmaktadır.

Bizler, Ehlibeyt Alimleri Derneği ve Türkiye’de yaşayan milyonlarca Ehlibeyt dostu olarak; ABD ve topyekûn Batı Emperyalizminin her türlü desteğine sahip Siyonist rejiminin mazlum Filistin halkına karşı yarım asırdan beri uyguladığı sürgün, katliam ve cinayetleri şiddetle lanetleniyor ve bu gayrimeşru rejimin uğursuz varlığına son verilmesi yönünde sürdürülen direniş hareketini desteklediğimizi ilan ediyoruz.

Gazze’de şehit olan kardeşlerimize Yüce Allah'tan rahmet, kederli ailelere başsağlığı diler, yaralıların bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni ederiz.

Rabbimiz Müslümanların birliğiyle; şeytani Emperyalistleri, zorba Siyonistleri ve onların kuklası tekfircileri yok etsin. Müslümanlara Filistin davasının derdiyle dertlenmeyi nasip etsin.

Ehlibeyt Âlimleri Derneği 
09.05.2023
İstanbul