.
.

Ehla-Der’den 15 Şaban Bayramı-İmam Mehdi’nin Doğum Günü Mesajı

Rahman ve Rahim Allah’ın Adıyla

Zulüm, haksızlıkla, acı, keder ve sıkıntılarla dolan bu yeryüzünü; adalet ile doldurup, insanlığın tüm sıkıntılarının kurtuluşu olacak ve yine insanların Allah’a ulaşma yolunu açacak olan evrensel adalet devletinin kurucusu Hz. İmam Mehdi’nin mübarek doğum gününü tüm insanlığa tebrik arz ederiz.

Yaşadığımız bu devirde O'nu görmeden O'na inanıp doğum gününü kutlayanlar aslında Peygamber Efendimiz’in (saa) görmeyi çok arzuladığı kardeşleridirler.

Hz. Peygamber’i ve Hz. Mehdi’yi görmeden inanmak ve onlara gönül vermek onların yolunda ilerlemektir, o hidayet önderlerinin hedefiyle özdeşmek, Öz Muhammedî İslam bayrağını dünyanın her tarafında dalgalandırma arzusu içerisinde olmaktır. Hz. Peygamber’e ve İmam Mehdi'ye âşık olmak demek, yani şartlar ne olursa olsun ümitsizliğe kapılmadan gelecek günlerin insanlık için aydınlık olduğunu kabul etmek demektir.

Bu amaç ve hedef doğrultusunda yaşayanlar, hastalıklar ve ölümler her tarafı kuşatsa dahi duaya sarılarak İmam Mehdi’yi çağıranlar gaybet perdesi arkasındaki İmam’ın sevgisini kazananlardır. Onlar, en sevgiliye yeniden geri dönmesi için yüreklerinin derinliklerinden çağrılar yapan ve davetiyeler gönderenlerdir.

 

Cemaatler kölendir, kâbeler haclen, gel ey Leylâ,

Gel ey candan yakın cânân ki gâiblerdesin hâlâ!

Bu nazın elverir, Leylâ, in artık in ki bâlâdan

Müebbed bir bahar insin şu yanmış yurda, Mevlâ'dan…

Esasen bu davetnamesindeki duyuşlarıyla Mehmed Akif, hemen hemen bütün Mehdi âşıklarının duygularına tercüman oluyordu ve hala da olmaya devam etmektedir.

Fakat şunu da unutmayalım ki zuhur, tüm insanların beşerî sistemlerden kopup sadece ve sadece ilahî hâkimiyete inanmaları kalplerinin bir olması, sadece Allah'a ümit bağlaması ve "Rabbimiz bizlere yalnız sen yardım edebilirsin, O Mesih nefesli kurtarıcımızı gönder artık" diye yalvarıp dua etmeleri ve ister bireysel ister toplumsal olarak kendilerini ona layık kılmaları ile mümkün olacaktır.

Bu duygu ve düşünceler ile Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der olarak, Hz. Mehdi âşıklarının özellikle ülkemizde yaşayan kardeşlerimizin mübarek Berat gecesini ve 15 Şaban bayramını kutlar, bugünün iç dünyamıza, hanelerimize, ülkemize, dünyamıza huzur getirmesini ve Hz. Mehdi’nin bir an önce zuhur etmesini Yüce Allah’tan niyaz ederiz.

 

Ehlibeyt Âlimleri Derneği

24.02.2024

İstanbul

.

Ehlader HABER