بسم الله الرحمن الرحيم

وَالَّذِينَ اسْتَجَابُوا لِرَبِّهِمْ وَأَقَامُوا الصَّلَاةَ وَأَمْرُهُمْ شُورَى بَيْنَهُمْ

"Onlar öyle kimselerdir ki Rab’lerinin çağrısına kulak verip, namazı hakkıyla ifa ederler. İşlerini istişare / danışma ile yürütürler."

Şûrâ / 38

Ehlibeyt âlimlerinin çatı kuruluşu olan Ehla-Der’de, oldukça önemli bir günü daha geride bırakıldı.

200 civarında üyesi ile Türkiye’nin en kapsamlı Ehl-i Beyt âlimleri kuruluşu olan Ehlibeyt Âlimleri Derneği'nde 7'nci Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

14 Haziran 2023 Çarşamba günü saat 10:00'da derneğin İstanbul Kirazlı'da bulunan merkez binasında gerçekleşen toplantıya, dernek üyelerinin katılımı oldukça yoğundu.

Derneğimizin 7. olağan genel kurulu ve yeni yönetim kurulunun seçim programı, Alican Görel Hoca’nın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Sunuculuğunu Ehla-Der Genel Sekreteri Yusuf Tazegün Hoca’nın yaptığı seçim programında açılış konuşmasını Ehla-Der Genel Başkanı Sayın Kadir Akaras yaptı.

Daha sonra kürsüye davet edilen değerli âlimlerimiz Veli Beder, Hasan Kanaatlı ve Ekrem Türkeli tecrübelerle dolu hayatlarından paylaşımlarda bulundular. Programın ilk ayağı ise âlimlerimizin öneri ve eleştirilerini dile getirdiği bölüm ile son buldu.

Şeyh Veli Beder’in imametinde kılınan öğle namazı ve verilen aranın ardından öğleden sonraki toplantıda ise Sayın Kadir Akaras, Ehla-Der’in faaliyetleri, yapıcılığı, gereksinimi ve olması gerekenler hakkındaki bir konuşma yaptı.


Dernek faaliyetlerine ilişkin görüş alışverişinin yapılmasından sonra, Kevser Uluslararası İnsani Yardım Derneği  / KİYDER’in özellikle yaşanan büyük deprem faciası ve Yemen çalışmalarında ortaya koyduğu takdire şayan çalışmalar nedeniyle Ehla-Der adına Şeyh Veli Beder Musa Güneş hocamıza şükran plaketini sundu.

Programda kıymetli âlimimiz Alican Görel güzel sesiyle okuduğu ilahiler ile üyelerimize güzel dakikalar yaşattı. Program daha sonra yeni yönetimin seçilmesi ile devam etii. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen oylamanın ardından 13 kişilik yeni yönetim kurulu belirlendi.


Ülkemizin farklı bölge ve oluşumlarından temsilcilerin seçildiği 13 kişilik yeni yönetim kurulu ise günün ilerleyen saatlerinde değerlendirme toplantısı yaparak görev dağılımı ve hayata geçirilmesi planlanan yeni projeler hakkında fikir birliğine vardı.

Oylama ile Seçilen Ehla-Der Yeni Yönetim Kurulu Aşağıdaki Gibidir:01- Ali Akın Caba

02- Alper Aşkın

03- Bülent Ayyıldız

04- İshak Savcı

05- Kadir Akaras (Ehla-Der Genel Başkanı)

06- Kasım Erdem

07- Mehdi Aksu

08- Orhan Öz (Ehla-Der Genel Başkan Yardımcısı)

09- Rahman Karanlık

10- Veli Beder

11- Yakup Kumak

12- Yaver Daştan

13- Yusuf Tazegün (Ehla-Der Genel Sekreteri)

Ehlader HABER