.
.

Bursa’da ikamet eden Direniş Cephesi dostları birçok şehrimizde olduğu gibi direnişe ve Filistin’e destek olmak için Bursa Ehlibeyt İlim ve Kültür Derneği’nde bir araya geldi.

Her hafta Çarşamba günü düzenlenen toplantının bu haftaki konuğu değerli araştırmacı-yazar Alptekin Dursunoğlu'ydu.

Sunuculuğunu Fatih Alkan’ın yaptığı program değerli Ehl-i Beyt âlimimiz İshak Savcı’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Daha sonra kürsüye gelen Nur Muhammed Camiî hocası ve Bursa Ehlibeyt İlim ve Kültür Derneği kurucusu kıymetli âlimimiz Bülent Ayyıldız selamlama konuşmasının ardından Direniş Cephesi’nin varlığının caydırıcılığı ve gücü hakkında oldukça yerinde konuları izah etti.

Ayyıldız, bölgemize kan kusturan Siyonist rejim ve Amerika’nın neredeyse tüm hamlelerinin Direniş Cephesi tarafından bertaraf edildiğini, Sünnî Hamas ile Şi’î Hizbullah’ın zorbalara karşı el ele verdiği mücadeleler ile küfür cephesinin şaşkına döndüğünü söyledi.

Katılımın yüksek olduğu ve kadınların kütüphane salonunda iştirak ettiği programda araştırmacı-yazar Alptekin Dursunoğlu daha sonra kürsüye davet edildi. Dursunoğlu kaleme aldığı üç bağımsız kitaptan oluşan ‘Direniş’in Kayıp Anlatısı’ serisinin ilk kitabı olan ‘Kayıp Direniş 1914-1967’ eserinden alıntılar yaparak Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra dünyada ve özellikle Batı Asya’da meydana gelen gelişmeleri detayları ile katılımcılara anlattı.

Alptekin Dursunoğlu konuşmasında yabancı güçlerin bölgeye kimlerin işbirliği ile müdahale ettiğini,  bölge liderlerinin özellikle Arap kralların işgalcileri neden müttefik olarak gördüğünü anlattı.

Dursunoğlu, sömürgesi İngiliz yetkililerle Birinci Cihan Harbi’nden önce gizli temasları olan Mekke Emiri Şerif Hüseyin’i aslında bir şahıs olarak görmemek gerektiğini, onun artık zihinlere yerleşmiş bir olgu olduğunu ve günümüzde onun rolünü kimlerin oynadığını örneklerle anlattı.

Alptekin Dursunoğlu Direniş Cephesi’nin nasıl oluştuğunu ve bu oluşumla beraber Siyonistlerin Büyük İsrail rüyalarından ne denli uzaklaştığını ve hâkimiyet sahalarının ne kadar kısıtlandığına dair de izahı geniş bir konuşma yaptı.

Velayet Bayramı Taşlıçay'da Kutlandı Velayet Bayramı Taşlıçay'da Kutlandı

Ehlader HABER

* İlgili Haber *

https://www.ehlibeytalimleri.com/direnisin-kayip-anlatisi

Editör: Hasan Bedel