.
.

Araştırmacı-yazar Alptekin Dursunoğlu’nun kaleme aldığı üç bağımsız kitaptan oluşan Direniş’in Kayıp Anlatısı serisinin ilk kitabı ‘Kayıp Direniş 1914-1967’ eseri okuyucusuyla buluştu.

Bölgemizde ve ötesinde olup bitenlere dair derli toplu ve gerçekçi analizleri ile tanınan yazarımız bu eserinde direnişin şekillenmesine sebep olan tarihi süreci en ince ayrıntısına irdelemektedir.

Alptekin Dursunoğlu hocamızı bilgi kirliliğinin had safhaya ulaştığı günümüzde bu dakik ve akıcı eserinden dolayı tebrik ediyor ve “Direniş’in Kayıp Anlatısı” serinin diğer iki kitabını da okuyucular için faydalı olacağına inanıyoruz.

‘Kayıp Direniş’ adlı kitabın arka kapak yazısından şu başlıklar yer almaktadır:

Yabancı güçler bölgeye kimlerin işbirliği ile müdahale ediyor? Şerif Hüseyin kimdir, günümüzde onun rolünü kimler oynuyor? Bölge liderleri, işgalcileri neden müttefik olarak görüyor?

Yahudiler gerçekten bir millet mi? Yahudi milleti ne zaman icat edildi? Siyonistlere göre Yahudilik bir din mi? Filistin gerçekten Yahudilerin ana yurdu mu?

II. Abdülhamid Siyonistlerle mücadele mi etti yoksa onlarla işbirliği mi yaptı? Siyonistler Filistin’de en çok Osmanlı döneminde mi İngiliz döneminde mi toprak satın aldı?

Filistinliler gerçekten topraklarını mı sattı? İsrail, Filistinliler toprak sattığı için mi kuruldu? Toprak satanlar kimlerdi?  

Fransa Filistin’i neden istemedi? İngilizler Filistin’i Siyonistlere vermek için mi işgal etti? İngilizlere Hâşimîler mi daha çok hizmet etti Siyonistler mi?

İngiliz yönetici Siyonist Herbert Samuel Hacı Emin el-Hüseyni’yi neden Kudüs müftüsü tayin etti? Hacı Emin el-Hüseynî, bir direniş lideri miydi?

Emperyalizm karşıtı bilinç neden II. Dünya Savaşı’ndan sonra gelişmeye başladı? Araplar 1948 Savaşı’nı neden kaybetti?

Sovyetler Birliği neden Siyonist hareketi destekledi? Stalin’in desteği olmasa İsrail kurulabilir miydi?

* * *

Önsöz Yayıncılık’tan kitaba ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ediniz:

https://onsozyayincilik.com.tr/urun?product_id=3927

*

Kitap Yurdu’ndan kitaba ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ediniz:

https://www.kitapyurdu.com/kitap/kayip-direnis-19141967--/659084.html&publisher_id=11356

Kevser Kadın Kolları'ndan Anma Merasimi Kevser Kadın Kolları'ndan Anma Merasimi

Ehlader HABER

Editör: Hasan Bedel