.
.

Dünya Kudüs Günü münasebetiyle Filistin sevdalıları İzmir Konak Meydanı'nda bir araya geldi. Bir basın açıklaması yapan müminler yaşanan zulme sessiz kalmayacaklarını ilan etti.

“Ortadoğu’da İsrail zulmü ve Batı’nın ikiyüzlü politikası hiç bitmedi.” diyerek sözlerine başlayan değerli Ehl-i Beyt âlimimiz Rahman Karanlık Konak Meydanı’ndaki konuşmasına şöyle devam etti;

“İsrail kurulduğu tarihten beri, işgal ettiği Filistin halkına hep zulmetti. Yüreğimizi yaktı. Son zulüm ve vahşeti ayyuka çıktı; Gazze'de 2888 savaş suçu işlendi. Savaş kuralları defalarca ihlal edildi.

Müslümanlara karşı açıkça soykırım yapılıyor. Bakın ölenlerin %73'ü kadın ve çocuklardan oluşuyor. Bunların suçu neydi?! 17.000 çocuk anne ve babasını kaybetti. 2.000.000 Gazzeli evsiz ve yerlerinden edildi. Ölü sayısı, 33.173. Yaralı, 75.815. Çocuklar açlıktan ölüyor. 100’e yakın okul ve üniversite tamamen yerle bir edildi. 290.000 konut bombalandı, yaşanmaz hale geldi. Ve bu zulüm, korkunç vahşet hala devam ediyor.

Gazze'de zulüm ve vahşet böyle devam ederken, maalesef dünya ülkelerinin ve sermaye patronlarının hatta bizim ülkemizin İsrail'e ticaretleri hız kesmeden devam ediyor.

TÜİK verilerine göre şubat ayında İsrail'e ihracat %27 İsrail'den ithalat %18 oranında arttı. Halkımızı ve ilgili makamları duyarlılığa davet ediyoruz.”

Rahman Karanlık sözlerine şöyle devam etti:

“Kudüs Günü müstazafların ve zayıfların müstekbirlere ve emperyal güçlere karşı kıyam ve direniş günüdür. Kudüs günü Tevella ve Teberra (dostluk kurma, uzak durma) günüdür.

Aziz İslam dini bizlere zalime karşı mazlumun yanında olmayı emrediyor.

Biz bugün bir araya gelerek Siyonist İsrail'i ve yandaşlarını lanetliyoruz ve Filistin ve mazlum Gazze halkının yanında olduğumuzu haykırıyoruz.

Maksat safımız belli olsun. Allah'ım sen şahit ol biz mazlum Gazze halkının yanındayız. İsrail ve yandaşlarına karşıyız. Gazze halkına desteklerimiz devam edecektir, İsrail'e karşı duruşumuz ve boykotumuz devam edecektir. İsrail yok olmaya mahkûmdur. Hamas’ın şanlı Aksa Tufanı İsrail'in yenilmezlik efsanesi ve algısını yerle yeksan etmiştir.”

Dünya Kudüs Günü için İzmir Konak Meydanı'nda bir araya gelen müminler bir de basın açıklaması yaptı. Açıklamanın metni aşağıdaki gibidir:

Bismillahirrahmanirrahim 

Değerli basın mensupları ve Aziz Vatandaşlarımız! 

Dünya Kudüs Günü İnisiyatifi tarafından tertiplenen basın açıklamasına hoş geldiniz. Ramazanı şerifiniz . Bilindiği gibi Dünya Kudüs Günü, 1979’dan bu yana tüm dünyada Müslümanlar ve özgür ruhlu insanlar tarafından yürüyüşler, basın açıklamaları ve salon toplantılarıyla ihya edilmektedir.  bugün burada Dünya Kudüs Günü münasebetiyle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Basın açıklamamıza verdiğiniz destekten dolayı hepinize çok teşekkür ederiz. Bu etkinlikler Kudüs’ümüzün kurtuluşu yolunda birer kilometre taşı olur inşallah. 

Bu sene Dünya Kudüs Günü’nü, Aksa Tufanı Savaşının ve Gazze’de soykırımın devam ettiği çok kritik bir dönemde ihya ediyoruz. Ayrıca korsan İsrail’in Mescidi Aksa’yı zaman ve mekan olarak bölme ve hatta yıkma planları da işlemeye devam etmektedir. Mescid-i Aksa’ya yönelik tehlikenin her geçen gün arttığı bir dönemden geçiyoruz. Siyonistlerin Gazze’yi nasıl vahşice bombaladıklarını televizyonlardan yüreğimiz kan ağlayarak seyrediyoruz. Çoğunluğunu çocuk ve kadınların oluşturduğu şehit sayısı 40 bini buldu. Büyük şeytan ABD başta olmak üzere batılı devletlerin desteğini arkasına alan siyonist rejim katliamlarına devam ediyor. Ve malesef ortadoğu ülkeleri de sessizliğini koruyor.

Muhterem vatandaşlarımız ve değerli basın mensupları! Hiç şüphesiz Dünya Kudüs Günü, İslam’ın Günü’dür. Dünya Kudüs Günü, İslam’ın diriliş ve direniş günüdür! Kudüs Günü, Filistin davasının unutturulmasını önlemek için ilan edilmiştir. Kudüs Günü, İslam ümmetinin damarlarına direniş kanının pompalandığı ve Kudüs’ümüzün sadece direnişle kurtulabileceğinin ilan edildiği gündür. Savaşlar, katliamlar, doğal afetler ve maneviyat erozyonuyla boğuşan coğrafyamızın hiç şüphesiz en sancılı ve kırılgan noktası, Filistin coğrafyası ve tabi ki Kudüs’ümüzdür! Sözde ‘Arap Baharı’ ile Müslümanların ve dünyadaki tüm özgürlük taraftarı insanların gündeminde geri sıralara düşürülen Filistin ve Kudüs meselesi, bugün geldiğimiz noktada Aksa Tufanı sayesinde yeniden insanlığın ilk ve en önemli gündem maddesi haline gelmiştir. 

Bu sene Dünya Kudüs Günü’nünde işgalci İsrail’in sonunun yaklaşmakta olduğunu ve Kudüs’ü kurtarmanın tek yolunun direnişten geçtiğini ilan ediyoruz.  Bu vesileyle direnişçi Gazze, Batı Şeria ve Kudüs halkına selam olsun. Hamas’a ve İslami Cihad’a selam olsun. Başta Şehit Şeyh Ahmet Yasin, Şehit Seyyid Abbas Musevi, Şehit Fethi Şekaki, Şehit İmad Mugniye, Şehit Abdulaziz er-Rantisi, Şehit Salih El Aruri, Şehit Ebu Mehdi el-Mühendis ve direniş şehitlerinin seçkin yüzü şehit Kasım Süleymani olmak üzere tüm direniş şehitlerine ve Kudüs yolunda canını feda eden tüm mücahitlere selam olsun. Gazze’deki şanlı direnişe askeri operasyonlarıyla destek veren Direniş Ekseni’nin tüm bileşenlerine; Yemen Ensarullah Hareketi’ne, Lübnan Hizbullahı’na ve Irak İslami Direnişi’ne selam olsun. 

Ey Kudüs gönülleri kardeşlerimiz!

Gazze kan gölüne dönmüş durumda. Küçücük çocuklar açlıktan ölürken bazı İslam ülkeleri gasıp İsrail’le ticarete devam etmekte. Tüm bu gelişmeleri görmezden gelen hükümet, limanlarımızdan katil İsrail’e her türlü ürünün ve malzemenin gönderilmesine göz yumuyor.

Kardeşlerim, Ey Filistin davasının dostları! Kudüs hepimizin önünde bir imtihandır ve Kudüs’ü özgürleştirmek ancak Siyonizm’e, küresel kapitalizme ve emperyalizme karşı küresel İntifada’yı başlatmakla mümkündür. Unutmayalım ki Dünya Kudüs Günü, sadece bir anma günü değildir. Bugün, Kudüs’teki direnişe destek olma, Filistin davasına, Gazze’ye, Hamas’a, Hizbullah’a ve İslami Cihad’a sahip çıkma günüdür.

Kudüs’ün kurtuluşu ümmetin kurtuluşudur ve Kudüs, yeryüzünün tüm büyük ve küçük şeytanlarına karşı mazlumların direniş kardeşliğinde buluşmasıyla kurtulacaktır.

Bizler, Siyonist işgal bitmeden, sürgündeki tüm Filistinliler evlerine dönmeden, küresel emperyalizm bölgemizden kovulmadan, bölge halklarını birbirine kırdırmaya çalışan batıl düzenler yıkılmadan, NATO ittifakları dağıtılmadan, Korsan İsrail’in güvenliğini sağlayan Kürecik NATO Radar Üssü sökülmeden, Amerikan üsleri kapatılmadan Kudüs’ü özgürleşmiş saymayacağız.

İslam Ümmeti’nin birlik, kurtuluş ve esenliği ancak ve ancak etnik, ulusal ve mezhebi çekişmelerden uzak durmakla ve Kudüs gibi temel ve merkezi bir davada buluşmakla mümkündür.

Kudüs, bize izzetin teslimiyette değil, direnişte olduğunu ispatlamıştır. O halde Kudüs’e sahip çıkmak, böyle bir direniş bilincini diri tutmaktır.

Bizler, tüm İslam ülkelerinden ve ülkemizin yöneticilerinden korsan İsrail ile olan ilişkilerini kesmelerini talep ediyoruz. Hükümetten bu konuda acil adım bekliyoruz. Duyarlı halkımızdan da İsrail ürünlerini ve İsrail'e destek veren firmaları ve ürünlerini boykot hususunda duyarlılığa davet ediyoruz. 

Allah'ım! Hepimizi en kısa zamanda özgür Kudüs’te ve Mescid-i Aksa’da buluştur. 

Yaşasın özgür Kudüs! Yaşasın Filistin! 

Kahrolsun Amerika, Kahrolsun İsrail!

Ehlader'den İbrahim Reisi'nin Şehadeti Nedeniyle Tesliyet Mesajı Ehlader'den İbrahim Reisi'nin Şehadeti Nedeniyle Tesliyet Mesajı

Ehlader HABER