.
.

Bugün (22 Haziran 2023) Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilcisi Seyyid Vahid Kaşanî, Ehlibeyt Âlimleri Derneği yeni yönetimini ziyaret için Ehla-Der'in Kirazlı'da bulunan merkez binasını ziyaret etti.

Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede Dr. Kaşanî öncelikle yeni yönetimi tebrik etti ve şunları ekledi:

"Ehla-Der'in kurulduğundan bu yana her zaman Türkiye'de birbirinden kıymetli faaliyetleri olmuştur. Neredeyse tüm yönetim ve üyelerinin de el-Mustafa Üniversitesi mezunu olduğunu düşününce; gururlanmakta haksız da sayılmayız. Bunca başarı ve güzel sonuçlar hepimiz için kıvanç kaynağı olmaktadır. Yeni yönetimin de yine bundan sonraki faaliyetlerinde her daim yanında olacağımız sözünü vermek istiyorum. Hem ilmî ve akademik çalışmalarda hem de toplumsal ve dini faaliyetlerde beraber hareket ettikçe Müslüman kardeşlerimize güzel hizmetler sunacağımıza inanıyorum."

Daha sonra el-Mustafa temsilcisine teşriflerinden ötürü teşekkür eden Ehla-Der Genel Başkanı sn. Kadir Akaras gerçekleşen seçim hakkında kendisiyle bilgiler paylaştıktan sonra şunları söyledi;

"Bizler kendimizi el-Mustafa mezunları olarak o ilim deryasının bir parçası olarak görmekteyiz. Her alanda bugüne değin el-Mustafa bizler için iftihar kaynağı olmuştur.  Sizlerle her daim beraber hareket ettik ve destek olduk; bundan sonra da bunun böyle olacağına canı gönülden bildirmek isterim. Nitekim birliğin verdiği rahmet ve bereketi müşahede etmek hiç de zor değildir." 

Toplantıda Mehdi Aksu, Orhan Öz, Yaver Daştan ve Yusuf Tazegün'ün katıldığı bu ziyaret yapılan değerlendirme ve istişareler sonrasında sona erdi.  

bu şekilde 200 civarında üyesi ile Türkiye’nin en kapsamlı Ehl-i Beyt âlimleri kuruluşu olan Ehlibeyt Âlimleri Derneği'nin yeni yönetiminin seçilmesinin ardından kurumlar arası ilk resmi ziyaret de bu şekilde gerçekleşmiş oldu.

Ehlader HABER