.
.

بنی آدم اعضای یکدیگرند

که در آفرینش ز یک گوهرند

Âdemoğulları aynı bedenin azası

Çünkü birdir hepsinin cevheri, mayası

.

Ülkemizde meydana gelen deprem felaketi ve sonrasında yaşanan yürek parçalayıcı acılar; herkesi derinden üzmüş, yürekleri kederlendirmiştir.

Bu acı olaylar karşısında Rabbimize yalvararak ilahi dergâhta dua etmenin, acıları paylaşıp hemhal olmanın yanı sıra, pratik anlamda birlik içerisinde, herkes elinden geldiğince hem nakdi ve hem de ayni yardımlarda bulunmaya çalıştı.

Dost ve kardeş ülke İran İslam Cumhuriyeti de her zaman halkımızın yanında olduğu gibi, bu depremin ilk anından itibaren gönderdiği kurtarma ekipleri ve kurduğu çadır kentler ile Müslüman kardeşlerine hizmetten geri durmadı.

Özellikle İran’ın Kum şehrinde bulunan Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi de süreci yakından takip ederek her türlü destekte bulunmaya çalışmıştır.

el-Mustafa Üniversitesi Rektörü Dr. Abbasi ve Türkiye Temsilcisi Dr. Kaşani’nin yoğun gayretleri ile depremzede kardeşlerimiz için şimdilik en önemli ihtiyaçlardan biri olan konteyner temin edilmiştir.

el-Mustafa Üniversitesi tarafından ilk etapta 12 tane tam teşekküllü konteyner alarak, AFAD ile koordineli bir şekilde kardeşlerimize ulaştırmıştır.

Türkiye halkının, İranlı kardeşlerinin her zaman yanlarında olduklarını bilmelerini isteriz.

Rabbimiz ümmeti Muhammedî ve ülkelerimizi her türlü beliyyattan hıfzetsin ve bir daha kimseye böyle acılar göstermesin.

http://www.elmustafa.com.tr