.
.

İslam dünyası İmam Mehdi'nin (af) mübarek doğum gününü idrak ederken, İstanbul'da Ehlibeyt Gençlik Derneği resmi açılışını yaptı.

Resmi açılışı düzenlenen programla yapılan Ehlibeyt Gençlik Derneği, İmam Mehdi'nin mübarek doğum gününü çok sayıda gencin katıldığı programla kutladı.

Program Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından Ehl-i Beyt âlimi Mehdi Birdal selamlama konuşması yaptı.

Ehla-Der Genel Başkanı Kadir Akaras da İmam Mehdi'nin mübarek doğum günü ve derneğin açılış programında yaptığı konuşmada kurulan yeni derneğin hayırlara vesile olmasını temenni etti. Akaras, gençliğin önemine işaret ettiği konuşmasında, gençlere dernek çalışmaları noktasında tavsiyelerde bulunup, başarılar diledi.

On4 Yönetim Kurulu Başkanı Musa Aydın da konuşmasında, İslam Peygamberi Hz. Muhammed'in gençlere verdiği önemi anlattı. Aydın, Hz. Muhammed'in gençlerin Allah'a yönelmesi konusundaki sözlerini aktardı.

Ehlibeyt âlimi Hüseyin Akay da Avrupa Ehlibeyt Gençliği'nin selamlarını getirdiğini söylediği konuşmasında, gençlerin ümmetin birliğini sağlayacak çalışmalar içinde olmalarını tavsiye etti.

Kevser Yayıncılık Genel Müdürü Abbas Akyüz ise birliğin ekseninin takva ve iyilik üzerine olması gerektiğini, Kur'an-ı Kerim'den ayetle açıkladı.

Ehlibeyt Gençlik Derneği Kurucu Başkanı Samet Yaşar da derneğin faaliyetlerini ve çalışmalarını anlattı.

Konuşmaların ardından hem Hz. Mehdi'nin doğum günü hem de derneğin açılışı nedeniyle ilahiler eşliğinde pasta kesildi.

Ehlader HABER

Kocaeli Gazze ve Kudüs’ü Unutmadı Kocaeli Gazze ve Kudüs’ü Unutmadı