.
.

Rahman ve Rahim Allah'ın adıyla

.

İnna Lillâhi ve İnnâ İleyhi Raciûn

Öz Muhammedî İslam'ın yorulmak bilmez erlerinden, İmam Rıza’nın (a) muhlis hadimlerinden, aziz Rehberimizin sadık yaranlarından ve İslam düşmanlarının, özellikle de Amerika'nın planlarını alt üst eden mücahitlerden Ayetullah İbrahim Reisî yaşanan elim bir hadise neticesinde şehadete ulaşmıştır.

Yine özellikle Tebriz halkı tarafından çok sevilen Ayetullah Al-i Haşim, İran Dışişleri Bakanı Emirabdullahiyan ve beraberindekiler de bu kazada şehit olmuşlardır.

Bu acı kayıplar hakka-hakikate inanan müminleri üzdüğü kadar, yeryüzündeki tüm zulümlerin ve kötülüklerin kaynağı olan Amerika ve Siyonistleri, onların maşası olan örgütleri, grupları ve kalemleri bir o kadar sevindirmiştir.

Bu şehadetleri başta Mevlamız İmam-ı Zaman olmak üzere, naibi Rehberimiz S.  Ali Hamaneî'ye, tüm direniş mensuplarına özellikle de aziz İran halkına tesliyet arz ederiz.

Evet, yaşanan bu acı hadise gönülleri kederlendirmekte ve Öz Muhammedî İslam'a inanan tüm Müslümanların kalplerini hüzünlendirmektedir; fakat şunu da unutmayalım ki yaşamları güzel olanların ölümleri de karanlıkları aydınlacak, gelecek nesillere ışık tutacak ve başarı yolunda ilerleyişin kaynağı olacaktır.

Bizler Türkiyeli Ehlibeyt Alimleri/ EHLADER olarak, şehitlere Yüce Allah'tan rahmet, başta Mevlamız İmam-ı Zaman olmak üzere, Rehberimize, inananlara ve vefat edenlerin saygıdeğer ailelerine, geride kalanlarına, tüm sevenlerine tesliyet arz ederiz.

.

Ehlibeyt Âlimleri Derneği

İmam Humeynî Bursa’da Anıldı İmam Humeynî Bursa’da Anıldı

İstanbul

20.05.2024

Ehlader HABER

Editör: Yusuf Tazegün