.
.

Ehla-Der Genel Başkanı Kadir Akaras ‘Gazze Şehit Muhabirlerini Anma Konferansı’ Webinar konuşmasında şu açıklamalara yer verdi: Siyonist rejim medyayı bastırmakla işlediği cinayetlerini örtbas etme peşindedir. Siyonist rejim bu cinayetleriyle Uluslararası Özgür Yayıncılık’la ilgili kanunları ayaklar altına almıştır.

Dünya Ehlibeyt Kurultayı’nda düzenlenen ‘Gazze Şehit Muhabirlerini Anma Konferansı’nda Türkiye Ehl-i Beyt Âlimleri Dernek Başkanı ve On4 TV müdürlerinden Kadir Akaras katıldığı webinar konuşmasında şu açıklamalara yer verdi: Siyonist rejim işlediği cinayetleri örtbas etmek için medya muhabirleri, çocuklar ve ailelere saldırmakta ve onları katlederek insanî olmayan huyunu gösterime sunmaktadır.

Akaras konuşmasında şunları söyledi:

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla

Beşeriyetin en önemli gelişmelerini tecrübe ediyoruz. Siyonist rejim yaklaşık bir asırdır Filistin topraklarını işgal etmiş ve Filistinli kardeşlerimizi evlerinden ve yuvalarından sürmüş ve onların yaşama hakkını ellerinden almıştır.

Siyonist rejimin en son cinayetleri Aksa Tufanı Operasyonu sonrasıyla alakalı olup bu operasyonla birlikte Siyonist rejim bir kez daha çirkin yüzünü sergilemiştir.

Siyonist rejimin insanî, ahlakî ve uluslararası hakların tamamını tabiri caizse modern ve gelişmiş dünyanın gözleri önünde ayaklar altına alarak Filistin soykırımı girişiminde bulunduğunu görüyoruz.

Bu cinayetlerin boyutları çoktur; çocuklar, kadınlar, yaşlılar, hastaneler ve meskûn mahallerin haklarının ihlali hali hazırda Siyonist rejimin gerçekleştirdiği girişimlerdendir.

Maalesef hem sözde modern dünya ve hem de İslam ülkeleri bu cinayetler karşısında uygun bir tepkileri yoktur, ama dünyanın her yerindeki özgür insanların mazlum Filistin halkını savunduğunu görüyoruz.

Bu cinayetlerin boyutları çok geniştir ve bunlardan birisi medya atmosferiyle ilgilidir. 1907, 1960 ve 1977 yıllarında uluslararası atmosferde muhabirlerle ilgili haklar onaylanmıştır, ama Siyonist rejimin tıpkı geçmişte olduğu gibi insanlar için hiçbir hukuka kail olmadığını ve hatta medyayla alakalı kanunları bile ayaklar altına aldığını görüyoruz.

Şimdiye kadar Gazze Şeridi’nde Siyonist rejim tarafından 100’den fazla muhabir şehit edilmiştir. İşgal rejimi Lübnan’da doğrudan ateş ederek muhabir ve medya personeline saldırmıştır. Keza Siyonist rejim yaklaşık 50’den fazla medyayla alakalı noktaları bombalamıştır.

Siyonist rejim işlediği cinayetleri örtbas etmek için medya muhabirleri, çocuklar ve ailelere saldırmakta ve onları katlederek insanî olmayan huyunu gösterime sunmaktadır.

Ayetullah Hamanei’den Filistin’e Tam Destek Sözü Ayetullah Hamanei’den Filistin’e Tam Destek Sözü

Bununla birlikte bağımsız özgür medyaların bir kısmı Filistinlilerin sesini dünya insanlarına ulaştırmaktadır.

Biz de Aksa Tufanı Operasyonunun başladığı anlardan itibaren ilgili haberleri muteber kaynaklardan doğru bir şekilde Türkiye halkının ve muhataplarımızın düşünsel ihtiyarına sunduk.

Bu yolda canlarını feda eden muhabirlerin hepsini saygıyla anıyor ve tamamı için Allah’tan rahmet ve bağışlanma diliyoruz.

Filistin’le alakalı gelişen olayların doğru ulaştırılması için elimizden geleni yapıyor ve dünya toplumlarından medyayla ilgili uluslararası kanunların uygulanmasını talep ediyoruz.

Allah’ın selamı ve bereketleri üzerinize olsun

.

Ehalder HABER

Editör: Hasan Bedel