Rahman ve Rahim Allah’ın Adıyla
 
"إنا لله و إنا اليه راجعون"

 
 
"Şüphesiz biz Allah'a aitiz ve ona O'na döneceğiz."
 
 Maalesef bu akşam Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta bir dizi patlamalar meydana gelmiş ve netice itibari ile onlarca insan hayatını kaybetmiş, yüzlerce insan yaralanmış ve kelimenin tam anlamıyla büyük bir facia yaşanmıştır.
 
Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehlader olarak bu yaşanan acı olaydan dolayı büyük bir üzüntü duyduğumuzu, her zaman ve her platformda deklare ettiğimiz gibi; dünyanın neresinde olursa olsun tüm mazlumların ve sıkıntıya uğrayanların yanında olduğumuz ilkesini bir kez daha dile getiriyoruz.
 
Son zamanlarda Lübnan üzerinde yaratılan ekonomik siyasi ve askeri baskılar İslam dünyasını hedef almaktadır. Lübnan halkı Hristiyanı ve Müslümanı ile hiç bir baskı ve tehdit karşısında eğilmeyeceğini direniş için verdiği binlerce şehit ve yaralılar ile ispatlamış bir millettir.
 
Zaten bir taraftan siyasi-ekonomik zorluklarla ve diğer taraftan Siyonist-Tekfirci şer odakları ile mücadele eden Lübnan halkının yaşadığı bu acıyı yüreklerimizde hissederek her anlamda yanlarında olduğumuzu bildiririz.
 
Ehla-Der olarak, bu korkunç patlamalarda vefat edenlere Yüce Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve kederli ailelere sabırlar niyaz ediyoruz.
 
Rabbimiz, tüm insanlığı bu tür üzücü olaylardan muhafaza etsin ve bir daha bu acıları hiçbir halka yaşatmasın.
 

04.08.2020
 İstanbul