.
.

Ehl-i Beyt âşıkları, mübarek Şaban ayında dünyaya gelen Ehl-i Beyt’in aydınlık nurları olan İmam Hüseyin (as), Hz. Ebulfazl Abbas ve İmam Zeynelabidin’in (as) mübarek doğum programında İstanbul'da bulunan Kevser Ehl-i Beyt Mescidi’nde buluştu.

Veladet programı, değerli Ehl-i Beyt âlimimiz Mustafa Sarıhan'ın imametinde kılınan akşam namazına müteakip ve Müslim Bişe’nin Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Daha sonra kürsüye davet edilen kıymetli Ehl-i Beyt âlimimiz Hürriyet Varol, Ehl-i Beyt’i (as) selamlayarak, ibadet ve dua açısından bazı günlerin önemli bir konumu olduğuna ve bu günlerin sahibinin Hz. Resulullah Efendimiz (saa) olduğuna değindi. Varol konuşmasının devamında manevi fırsatlar açısından zamanın önemine değinerek, “Recep ayı” İmam Ali’nin (as), “Şaban ayı” Hz. Resulullah’ın (saa) ve “Ramazan ayı” Allah’ın ayıdır, hakkında konuştu. Sonra Şaban ayındaki fırsatların telafisi olmadığını belirterek, “Şaban ayının bir adı da şefaat ayıdır ve Şaban ayı temizlenme ayıdır” dedi. Varol konuşmasının devamında Hz. Resulullah’ın (saa) sözlerinde Seyyid-i Şüheda İmam Hüseyin (as) konusuna değindi.

Sonra Ehl-i Beyt meddahı Ali Asker Ekberpur kürsüye gelerek, bu mübarek doğum gününde methiyeler okudu.  

Programın devamında çekilişle talihlilere kitap, Meşhet ve Kerbela ziyareti hediye olarak verildi.  

Program, kıymetli Ehl-i Beyt âlimimiz Alican Görel’in okuduğu “Ferec Duası” ve dağıtılan ihsan yemeği ile son buldu.

.

Ehlader HABER

7 Rekor ve İsrail Ekonomisi 7 Rekor ve İsrail Ekonomisi