.
.

İstanbul Bağcılar’daki Kevser Kültür Merkezi, anlamlı bir programa daha ev sahipliği yaptı.  Ehlibeyt dostları İmam Ali’nin (a.s) Kutlu Doğum programı için bir araya geldi. 

İslam dünyasında babalar günü olarak da kabul edilen Ehlibeyt imamlarının birincisi Kâbe’de doğan güneş Hz. Ali’nin (a.s) mübarek doğum günü Kevser Kültür Merkezi’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.

 Hasan Muhsin Telek’in sunuculuğunu yaptığı program, İranlı Ehlibeyt meddahı Müslim Bişei'nin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Ardından kürsüye Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilcisi Dr. Seyyid Vahid Kaşani çıktı. Hz Ali’nin doğum gününün babalar günü olarak da kutlandığını hatırlatarak sözlerine başlayan Kaşani, tüm babaların babalar gününü kutladı.

Recep ayının ibadet ayı olduğunu ifade eden Kaşani, Recep ayının faziletlerini anlatan hadislerden örnekler sundu. Recep ayının tövbe ayı olduğuna da işaret eden Kaşani, 3 ayların Allah’a yakınlaşmak için insanlara bir fırsat olduğunu vurguladı. Konuşmasının büyük bölümünü İmam Ali’nin faziletlerine ayıran Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilcisi Kaşani, Maide Suresi’nde işaret edilen rükû halinde zekât verenin İmam Ali olduğunu kaydetti.

Ehlibeyt dostlarına seslendirdikleri ilahilerle Ehlibeyt âlimi Alican Görel ve Kadir Akbalık coşkulu anlar yaşattı. İmam Ali’nin doğum gününde seslendirilen ilahilere ehlibeyt dostları da eşlik etti. 

Kevser Ehlibeyt Mescidi âlimi Mustafa Sarıhan da programda bir konuşma yaptı. Sarıhan, İmam Ali’ye nasip olanın başka kimseye nasip olmadığına işaret ederek, Hz. Ali’nin Kâbe’de doğduğunu hatırlattı. 

Hz. Ali’nin tam anlamıyla tanınması gerektiğini ifade eden Sarıhan, insanların tanıdıktan sonra da Hz. Ali’yi hayat önderi haline getirmesi gerektiğini belirtti.

Sarıhan’ın konuşmasının ardından kürsüye yeniden Kadir Akbalık çıktı. Okuduğu ilahilerle Ehlibeyt dostları İmam Ali’nin doğum gününü kutladı. 

Programın son bölümünde İmam Ali’nin doğum günü münasebetiyle pasta kesimi gerçekleştirildi. Ardından da programa katılanlar arasından çekilişle belirlenen 5 kişiye çeşitli hediyeler takdim edildi. 

İmam Ali’nin kutlu doğum günü programı ihsan yemeğiyle sona erdi.

Ehlader HABER

https://www.on4haber.com/