.
.

Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği tarafından davet edilen Ehlibeyt Gençlik Derneği keyifli bir gezi programına imza attı.

İstanbul Bağcılar Belediyesi'nin sağladığı otobüsle Bursa’ya 2 günlük bir gezi düzenlendi ve bu etkinliğe çok sayıda genç katıldı

Bursa’da ikamet eden Ehla-Der Yönetim Kurulu üyesi değerli Ehl-i Beyt âlimimiz Bülent Ayyıldız Hoca aynı zamanda kurucusu olduğu Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği’nde gençlere ev sahipliği yaptı.

Bursa programında gençlere eşlik eden Hasan Bedel rehberliğinde Ehlibeyt Gençlik Derneği üyesi gençler, Bursa'nın tarihi ve kültürel yapısını yakından tanıma şansı yakaladı.

2 gün süren program sırasında gençler arasındaki diyalog ve samimiyet de gelişirken, geziye katılan gençler sık sık memnuniyetlerini dile getirdiler.

Ehlibeyt Gençlik Derneği Başkanı Samet Yaşar da, gezinin düzenlenme amacını On4'e anlattı.

Dernek üyeleri Bursa'da Panaroma Müzesi, Yeşil Cami, Ulu Cami, Tophane ve Cumalıkızık Köyü'nü gezdi. Gittikleri yerler hakkında ayrıntılı bilgiler alan gençler, gezi programından memnun kaldıklarını söyledi.

Ehlibeyt Gençlik Derneği resmi İnstagram sayfasından ise aşağıdaki metni paylaştı:

Ehlibeyt Gençlik Derneği olarak muhteşem bir Bursa gezisi gerçekleştirdik! 2 gün boyunca şehrin tarih ve kültür hazinelerini keşfettik ve unutulmaz anılar biriktirdik. Manevi ve kültürel değerlerimizi daha derinden hissettiğimiz bu özel yolculukta, Bursa'daki Ehlibeyt camilerini görme fırsatı bulduk. Ehlibeyt Âlimleriyle sohbet etme fırsatı yakalayarak öğrenme ve paylaşma kültürümüzü canlı tuttuk.

Gezimiz sırasında şehrin tarihine ışık tutan noktaları da keşfettik. Tofaş Müzesi'nde otomotiv endüstrisinin köklü geçmişine tanıklık ettik, Panaroma Müzesi'nde Bursa'nın muhteşem manzarasına hayran kaldık ve Kantar Müzesi'nde geçmişin izlerini takip ettik. Cumalıkızık'ın mistik sokaklarında dolaşırken, Ulucami ve Yeşil Cami'nin muazzam mimarisini inceledik ve tarihin dokusuna dokunduk. Tophane'de ise Osmanlı döneminin izlerini taşıyan mekânlarda geçmişe yolculuk yaptık.

Bizimle birlikte bu unutulmaz deneyimi yaşayan herkese teşekkür ederiz! Sosyal medya hesaplarımızı arkadaşlarınıza takip ettirerek bize destek olabilirsiniz!

https://www.instagram.com/ehlibeytgenclikder/

Ehlader HABER

İran Neden İsrail’e Saldırdı? İran Neden İsrail’e Saldırdı?

Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği