İstanbul Bağcılar’daki yeni binanın açılışı, İstanbul, Iğdır, Kars, İzmir, Konya ve Ankara’da görev yapan çok sayıda Ehlibeyt Alimi’nin katılımıyla yapıldı. 


Açılış programı, binanın kapısında kurdela kesimiyle başladı. Ehlibeyt Alimi Ali Ekber Yurtseven, el Mustafa üniversitesi Türkiye temsilcisi Vahid Kaşani, Validehan cami eski imamı Muhammed Kıtay ve Seyid Abdullah Güngör, okunan dualar eşliğinde kurdela kesimini gerçekleştirdi. Ardından program başladı. Kelamların en güzeli olan Allah’ın kelamı Kur’an-ı Kerim tilavetini Ehlibeyt Alimi Musa Güneş yaptı. Ardından kürsüye Ehlader Genel Başkanı Kadir Akaras açılış konuşmasını yapmak üzere geldi. Ramazan ayına sayılı günler kala alimlerin bir arada olmasının önemli olduğunu ifade eden Akaras, Ehlibeyt Alimlerinin her zaman sıkıntılar içinde bugünlere geldiğini vurguladı. Anadolu coğrafyasında Ehlibeyt sevgisinin yerleşmesinde alimlerin büyük pay sahibi olduğunu söyleyen Kadir Akaras, islam aleminde fitne çıkarmak isteyenlerin oyunlarını da yine alimlerin bozduğuna işaret etti. Akaras şöyle konuştu:

“Bu bina eski bir binaydı, alındıktan sonra büyük bir tadilat yapıldı. Burada bizler siz değerli alimlerimizin hizmetinizdeyiz. Diğer kurumlarla da daha sağlıklı, derin ilişkiler kurulmasına öncü olacağız.”Programa Iğdır’dan Ehlibeyt Alimleri Derneği Başkanı Zeki Tümay da katıldı. Tümay, Ehlader binasının hizmete kavuşturulmasının önemli olduğunu vurguladı. Yeni hizmet binasının Ehlibeyt camiasına hayırlı olmasını dileyen Tümay, yaklaşan Ramazan ayının da tüm İslam alemine mübarek olması temennisinde bulundu.

On4 Tv Yönetim Kurulu Başkanı Musa Aydın’sa Ehlader’in saha çalışmalarına yoğunlaşması gerektiğinin ve gençlerle iç içe olması gerektiğinin altını çizdi. El Mustafa üniversitesi Türkiye temsilcisi Dr. Vahid Kaşani de kurum olarak Ehlader’le tam bir iş birliği içinde olacaklarını vurguladı. Alulbeyt Alimler Birliği Başkanı Ali Ekber Yurtseven de Ehlader’in yeni binasında hizmetlerinin daim olmasını temenni etti. Yurtseven, alimlerin asıl vazifesinin insan yetiştirmek olduğunu da söyledi. 

Programa Ankara’dan katılan Seyid Abdullah Güngör de, genç alimlere tavsiyelerde bulunarak, alimlerin birliğinin bozulmamasını istedi. 

Programın sonunda da Validehan Cami eski imamı Muhammed Kıtay dua etti. Kıtay, Ehlader’in yeni hizmet binasının hayırlara vesile olmasını diledi. 

Program alimlere yemek ikramı ile sona erdi.