.
.

Rahman ve Rahim Allah’ın adıyla

Maalesef son günlerde, bir taraftan kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim’e ve diğer taraftan mazlum Filistinli kardeşlerimize yönelik saldırılar durmaksızın devam etmektedir.

Avrupa'nın bazı ülkelerinde, özellikle İsveç’de, kutsal kitabımıza yönelik yapılan saygısızlıklar tüm dünya Müslümanları gibi bizleri de derinden üzmüştür.

Muhammedî İslam’ın takipçisi Müslümanlar, her zaman insanî keramete önem vermiş; diğer dinlere, mensuplarına ve kutsallarına hoşgörü ile yaklaşmış ve saygı duymuştur.

Doğal olarak her Müslüman da en büyük kutsalı, en kıymetli değeri olan Kuran’a herkesin saygı göstermesini ve hiçbir şekilde hakaret edilmemesini beklemektedir. Bu beklenti de aklın, mantığın ve insanlığın temel kuralıdır. Fakat ne yazık ki bir grup insanlıktan nasibini almamış olanlar, 2 milyara yakın Müslüman’ın duygularını rencide edebilmektedir.

Hiç şüphesiz bu çirkin saldırıların arkasında küresel kötülüklerin planlayıcısı Siyonistler bulunmaktadır. Zira terör devleti İsrail, Müslümanların ve özellikle Filistin direniş cephesinin sürekli güçlenmesini hazmedememektedir.

Siyonistler dünya Müslümanlarının dikkatini başka yöne çekmişken, bugün Batı Şeria'nın Cenin kentine karadan ve havadan saldırmış, evleri yerle bir etmiş ve birçok kardeşimizi şehit etmiştir.

Bizler Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak kutsallarımıza yönelik yapılan bu hakaretleri, arkalarındaki Siyonistleri, sessiz kalan siyasetçileri ve her daim Hümanizmden, insan haklarından ve demokrasiden dem vuran lakin şimdi dilsiz şeytana dönenleri şiddetle kınıyoruz.

Ve yine Türkiye’de yaşayan milyonlarca Ehlibeyt dostu olarak; Siyonist rejiminin mazlum Filistin halkına karşı uyguladığı insanlık dışı sürgün, katliam ve cinayetleri şiddetle lanetleniyor ve bu gayrimeşru rejimin uğursuz varlığına son verilmesi yönünde sürdürülen direniş hareketini desteklediğimizi ilan ediyoruz.

Bugün Cenin’de şehit olan kardeşlerimize Yüce Allah'tan rahmet, kederli ailelere başsağlığı diler, yaralıların bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni ederiz.

Ehlibeyt Âlimleri Derneği

03.07.2023

Ehlader HABER