Şevval ayı hilalinin 2 Mayıs 2022 akşamı görülmesiyle Ramazan ayı sona erdi, 3 Mayıs 2022 Salı günü, Ramazan Bayramı'nın birinci günü oldu. Ramazan Bayramı'nda dünyanın dört bir yanında olduğu gibi, Türkiye'de de Müslümanlar bayram namazı için cami ve mescitlere akın etti. İstanbul Güngören'deki Camlıkahve Ehlibeyt Mescidi'nde bayram namazı, Ehlader Genel Başkanı Kadir Akaras'ın imametinde eda edildi.

İstanbul Güngören’de bulunan Camlıkahve Ehlibeyt Mescidi, bu Ramazan Bayramı’nda da Ehlibeyt dostlarının namaz için bir araya geldiği noktalardan oldu. 

3 Mayıs Salı günü, sabahın erken saatinde bir araya gelen Ehlibeyt dostları, Ehlader Genel Başkanı Kadir Akaras’ın imametinde Ramazan Bayramı namazını kıldı. 

Bayram namazı için bir araya gelen Ehlibeyt dostlarına hitap eden Kadir Akaras, kalbi Allah’a teslim etmenin önemine anlattı. Bir insanın kalbini Allah’a bir süre teslim etmesi durumunda, kalbinden diline Hikmet dönüşeceğini vurguladı. Ramazan ayında insanın dünyevi nimetlerden uzaklaştığına dikkat çeken Akaras, Allah’ın insanı buna hazırladığını ifade etti. 

Konuşmasında İslam coğrafyasında yaşanan acılara da dikkat çeken Akaras, Filistin, Afganistan, Irak ve Yemen’de yaşanan acıların son bulması temennisinde bulundu. Müslümanların işgalcilere, zalimlere karşı dik duruş sergilemesi gerektiğini anlatan Akaras, Ramazan ayının hikmetinin de bu olduğunun altını çizdi.

Ramazan Bayramı namazını salı sabahı kılan Ehlibeyt dostları, bayram tekbirlerinin ardından ellerini semaya açarak dua etti. Cemaatin bayramlaşmasıyla bayram namazı sona erdi.