İslam dünyası, Kurban Bayramı'nda bayram namazını kılmak için cami ve mescitlere akın etti. Ehlibeyt dostlarının İstanbul'daki adreslerinden biri Camlıkahve Ehlibeyt Mescidi oldu. EHLADER Genel Başkanı Kadir Akaras'ın imametinde bayram namazı kılındı. Akaras, İslam dünyasının potansiyelinin farkında olunmadığı uyarısında bulundu.

İstanbul'da Ehlibeyt dostları, bayram namazı için Camlıkahve Ehlibeyt Mescidi'nde bir araya geldi. Bayram tekbirlerinin ardından Ehlader Genel Başkanı Kadir Akaras, bayram namazı hutbeti için mimbere çıktı.Allah'ın insanın mutuluğu için birçok güzelliği sunduğuna ifade eden Akaras, o güzelliklerden birinin de bayramlar olduğunu ifade etti. Allah-u Ekber sözünün sadece bir zikir olmadığının altını çizen Ehlader Başkanı, bunun bir yaşam tarzı ifadesi olduğunu belirtti. Bayramlarda her müslümanın kendi hayat tarzını gözden geçirmesi gerektiğini, Allah'ın bireysel olarak takva üzerinde durulmasını istediğini vurguladı.

Bazı Müslümanlar, Müslüman siyasetçiler, din alimleri, İslam dünyasının potansiyelinin farkında değiller veya görmezden geliyorlar. Karamsar oldukları için İslam dünyasını karamsarlığa sürüklüyorlar. İslam dünyasına baktığımız zaman 1400 yıllık tarihinde, şu an çok büyük kazanımlar elde etmiştir. Yetişen alimler, eserler, edebiyat, sanat, her biri altın çağını yaşıyor. Toplumsal ve siyasi olarak çok ilerideyiz. 

Bugün ABD ve İsrail, istedikleri gibi bölgemizde gezemiyor. 3 günde ülke düşüremiyorlar. Direniş artık İslam dünyasında kültür haline gelmiştir. Batı ikiyüzlülüğünü 'Selam Fermanddeh' ile yine gösterdi. Çocukların kullanımını çocuk istismarı olarak gösteriyor fakat aynı batı çocukları cinsel obje olarak kullanıyor. Çocukların maneviyata yönelmesinden rahatsızlar. 

Emperyalist güçler Sünni Şii kavgası çıkarmak istiyor. Ülkemizde çok şükür böyle bir sorun yok. Özellikle Ehlibeyt camiası içinde her şeyden önemli vahdet ve birlik bilinci olması gerekiyor. Bu bizi altın çağa götürecek. Vahdet bizim için evrensel İslam devletinin ön hazırlığıdır. Bugün Hacc'da bu vahdeti görebiliyoruz.Hutbelerin ardından Kabe'ye yönelen Ehlibeyt dostları, Kurban Bayramı namazını kıldı. Bayram tekbirleri eşliğinde edilen dualar ve bayramlaşma merasimi ile Bayram Namazı sona erdi.