Azerbaycan'da meydana gelen helikopter kazası nedeniyle bir taziye mesajı da Türkiye'deki Ehlibeyt alimlerinin çatı kuruluşu Ehlader'den geldi. Elim kazada şehit olan 14 asker için Azerbaycan halkına başsağlığı mesajı verildi.

  

Ehlibeyt Alimleri Derneği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"Dün kardeşten de yakın Azerbaycan’da elim bir helikopter kazası meydana geldiğini ve üzücü hadisede 14 yiğidimizin şehit ve ikisinin de ağır yaralı olarak kurtulduğunu derin teessüfler içerisinde öğrendik.

Ermenistan’a karşı işgal edilmiş toprakları civanmerdane geri alan ve yüzlerce şehit veren Kardeş Azerbaycan halkına bu tarifi olmayan hadise nedeniyle bir kez daha baş sağlıklarımızı sunuyoruz.

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der olarak şehit olan kardeşlerimizin yakınlarına en içten taziyelerimizi iletiyor, bu felakette yaşamını yitiren askerlerimize Yüce Rabbimizden rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Rabbimiz Ümmet-i Muhammedî ve kardeş Azerbaycan’ı her türlü beliyyattan ve Siyonist fitnelerinden hıfzetsin ve bir daha böylesi acılar göstermesin İnşaallah."