.
.

15 Şaban Hz. İmam Zaman'ın mübarek doğum günü ülkemizde bir çok şehirde kutlanmaya başladı. Veladet etkinliklerinin bir adresi de İstanbul'da bulunan Kevser Ehl-i Beyt Mescidi idi.

İmam Mehdi’nin (af) mübarek doğum günü programı, kılınan akşam namazından sonra Müslüm Bişe’nin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. bunun hemen akabinde On4 Yönetim Kurulu Başkanı değerli Ehl-i Beyt alimimiz Musa Aydın Berat Kandili’nin mübarek Kadir gecelerinden sonra Müslümanlar için en önemli günlerden biri olduğuna değindi. Bu mukaddes gecede İmam Mehdi’nin (af) dünyaya geldiğine işaret eden Musa Aydın, ilahi davetin ve davanın kaderinin belirlendiğini vurguladı.

Konuşmasında Mehdeviyet konusunu anlatan Hacı Musa Aydın, tüm dinlerde bu inancın bulunmasının, bir kurtarıcının geleceğinin kanıtlarından biri olduğunu söyledi. Zuhura kadar Müslümanların nasıl yaşamaları gerektiğini de anlatan Aydın, Mehdeviyet inancının pasifliğe, hareketsizliği yol açmasının mümkün olmadığını kaydetti.

Hacı Musa Aydın konuşmasını, Gazze’de Siyonist İsrail tarafından soykırıma tabi tutan Filistinlilere dua ederek noktaladı.

Konuşmanın ardından kürsüye davet edilen Ehl-i Beyt şairi Mehmet Mavi, Hz. Bakiyetullah İmam Mehdi (af) için yazdığı şiiri seslendirdi.

Programın sonunda Ehl-i Beyt meddahı Aliasker Ekberpur gğzel sesiyle okuduğu ilahilerle katılanlara coşkulu anlar yaşattı.

Program çeşitli hediyelerin takdimi, kura çekimi ve ihsan yemeği ile sona erdi.

Ehlader HABER

Ehla-Der’den Ramazan Ayı Bayram Mesajı Ehla-Der’den Ramazan Ayı Bayram Mesajı


 

https://mobil.kevser.com.tr/haber/istanbul-da-imam-mehdi-nin-a-f-dogum-gunu-kutlandi-foto/3886/