.
.

بسم الله الرحمن الرحيم

وَالَّذِينَ اسْتَجَابُوا لِرَبِّهِمْ وَأَقَامُوا الصَّلَاةَ وَأَمْرُهُمْ شُورَى بَيْنَهُمْ

"Onlar öyle kimselerdir ki Rab’lerinin çağrısına kulak verip, namazı hakkıyla ifa ederler. İşlerini istişare / danışma ile yürütürler."

Şûrâ / 38

* * *

Saygıdeğer Üyemiz, Kıymetli Âlim Arkadaşımız;

Mayıs 2011 yılında toplumsal birlik, mektebin ilerleyişi ve koordineli çalışma azmi ile siz üyelerimizin öncülüğünde kurulan derneğimiz, bu yıl bir yandan kuruluşunun 12. yılını kutlarken, diğer yandan da 7. Olağan Genel Kurulu’nu yapmaya hazırlanmaktadır.

Derneğimizin 7. Olağan Genel Kurulu ve yeni yönetim kurulunun seçilmesi, 14 Haziran 2023 tarihinde, Çarşmba günü saat 10’da İstanbul Bağcılar'da gerçekleştirilecektir.

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der için en önemli unsur birlik ve beraberliğin zedelenmemesi ve ortak akıl ile istişareye önem verilmesidir. Dolayısıyla derneğimizin genel kurulu, yönetim seçimi ile birlikte yapılan işlerin olumlu anlamda eleştirildiği ve geleceğe ilişkin plan-projelerin tartışıldığı yerdir.

Bu bakımdan yeni dönem hedeflerimizin, plan ve projelerimizin ortaya konacağı, herkesin "Emruhum şûrâ beynehum" düsturuyla fikrini belirteceği, birlik-beraberlik ve kardeşliğin pekişeceği bir genel kurulda buluşmak üzere, sizi de aramızda görmeyi arzu etmekteyiz.

Yeni dönemin başta Ehlibeyt âlimleri olmak üzere, tüm dünya Müslümanlarına hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.

Kadir AKARAS

Ehlibeyt Âlimleri Derneği Başkanı

İstanbul
Mayıs / 2023

Ehlader HABER