.
.

200 civarında üyesi ile Türkiye'nin en kapsamlı Ehl-i Beyt âlimleri kuruluşu olan Ehlibeyt Âlimleri Derneği bölgesel toplantılar kapsamında Bursa’yı ziyaret etti.

Ehla-Der Genel Başkanı Kadir Akaras, Ehla-Der Genel Başkan Yardımcısı Orhan Öz, Ehla-Der Genel Sekreteri Yusuf Tazegün, Yönetim Kurulu üyelerimiz Yaver Daştan ve Mehdi Aksu Bursa Ehlibeyt İlim ve Kültür Derneği İmam Humeynî kütüphanesinde diğer Yönetim Kurulu üyelerimiz Bülent Ayyıldız ve İshak Savcı ile bir araya geldi.

Başta ülkemiz olmak üzere bölgede yaşanan gelişmeler hakkında istişarelerde bulunan Ehla-Der Yönetim Kurulu’nun toplantısı oldukça verimli geçti.

Bursa’da gerçekleştirilen Ehlibeyt Âlimleri Derneği Bölgesel Toplantısı’nın ikinci oturumu Bursa’da ikamet eden diğer Ehl-i Beyt âlimleri ile oldu.

Mehdiye Camiî hocası Vahit Karaali, İmam Hüseyin Camiî hocası Fatih Danyıldız ile Ehl-i Beyt âlimlerimizden Ahmet Sevindik ve Hasan Bedel akşamki programa iştirak ettiler.

Samimi ortamda geçen toplantıda Filistin davası konusu, ümmetin birliği ve bu konularda atılması gereken konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Ehla-Der Yönetim Kurulu daha sonra dünyanın en büyük tam panoramik müzesi olan 'Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'ni ziyaret etti.

Ayetullah Hamanei'den Amerikalı Öğrencilere Mektup Ayetullah Hamanei'den Amerikalı Öğrencilere Mektup

Ehlader HABER

Editör: Hasan Bedel