.
.

Kale’m Gençlik 15 Nisan 2023’te Kevser Kültür Merkezi’nde yalnızca genç kızlar için bir Kudüs günü programı düzenledi.

Program sunuculuğunu Kale’m Gençlik üyelerinden Rugayye Varol üstlenmişti. Etkinlik sözlerin en güzeli olan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

İran’dan gelen Tevaşî grubunun Kur’an-ı Kerim’i tilavetlerinin ardından, Kale’m Gençlik üyelerinden Hatice Kübra Erdoğan “Ben Kudüs’üm” şiirini seslendirdi.

Ardından günün anlam ve önemine binaen Filistin konulu belgesel klip yayınlandı. Belgeselin hemen ardından da Ehla-Der Genel Başkanı Kadir Akaras, Kudüs gününün ve gençlerin bu günle ilgili vazifelerini anlatan bir konuşma gerçekleştir. Akaras, Kudüs’ün bizim evimiz olduğunu ve evimize sahipsiz nasıl kimsenin girmesine izin vermeyeceksek Kudüs’ü de aynı şuur ve bilinçle savunmamız gerektiğini vurguladı. Bu anlamda gençlere ve onların yetiştirecekleri çocuklara ne kadar mühim görevler düştüğü vurgusunu da yaptı.

Kadir Akaras’ın konuşmasından sonra mikrofon Kale’m Gençlik Yönetim Başkanı Sema Erdoğan ve Kale’m Gençlik üyesi Ümmülbenin Varol’a “Anneler ve Kudüs’ler” şiirini seslendirmeleri için bırakıldı. Şiir okunduğu sırada salonda duygusal anlar hâkimdi. Şiirin hemen sonrasında da Kudüs Şehidi Kasım Süleymanî klibi yayınlandı.

Program bitmeden önce tekrardan kürsüye gelen Sema Erdoğan Ahd Duası’nın Türkçesini seslendirdi. Katılımın oldukça yoğun olduğu, sadece genç kızlar için yapılan ilk ve en kapsamlı program olduğu da katılımcıların yorumları arasındaydı.

Programın girişinde kayıt oluşturan ve katılan tüm katılımcılara Puşi ve Kevser yayıncılık’tan çıkan kitaplar hediye edildi.

Program iftar programı ile son buldu.

Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Ehlader HABER