.
.

İmam Humeynî'nin vefatının 35. yıldönümünde Bursa Ehlibeyt İlim ve Kültür Derneği’nde anma merasimi gerçekleştirildi.

Değerli Ehlibeyt âlimi İshak Savcı hocanın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Nur Muhammed Camiî imamı ve Bursa Ehlibeyt İlim ve Kültür Derneği kurucularından Bülent Ayyıldız hoca Merhum İmam Humeynî’nin önderliğinde gerçekleştirilen İslam Devrimi’nin bugüne olan etkilerine dair oldukça kıymetli bilgiler paylaştı.

Kars Ehlibeyt Alimleri Derneği'nden Taziye Mesajı Kars Ehlibeyt Alimleri Derneği'nden Taziye Mesajı

Ayyıldız Hoca konuşmasında şunlara değindi:

"Efendimiz Muhammed Mustafa'nın (saa) asil soyundan, İmam Musa Kazım’ın (as) torunlarından olan İmam Humeyni yalnızca bir devrim yapmamış; gönüllerde de büyük bir inkılaba imza atmıştır. Kayd-ı hayatta olduğu dönemlerin bereketi de bugünlere değin ulaşmıştır.

Merhum İmam’ın zulme ve adaletsizliğe olan itirazı, milyonları peşinden sürüklemiş; Batı’nın Müslümanlar için biçtiği dine karşı kıyam etmiş; mustazaf, müstekbir, Velayet-i Fakih gibi terimlerle yitip gitmeye yüz tutmuş İslam’a ceddi gibi bir kez daha can suyu olmuştur.

Amerika’nın istediği İslam; sarıkla, şalvarla, namaz ve dua ile ilgilenen Müslümanlar olurken, Merhum İmam Humeyni İslam İnkılabı öncesi şiar edindiği ‘Filistin’ meselesi ile direniş ruhunu ayakta tutarak; körelmiş cihadî duyguları tekrar diriltmiş; Siyonist Rejim başta olmak üzere Batı’ya haddini bildirmiştir.

O günlerde İmam Ruhullah Humeyni’nin aldığı yerinde kararlar ile bugün Direniş Cephesi, şer eksenine kan kusturmakta ve mustazafların büyük zaferine zemin hazırlamaktadır.”

 

Bülent Ayyıldız Hoca Merhum İmam’ı 35. sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle andıktan sonra Bursa Ehlibeyt İlim ve Kültür Derneği’nde gerçekleştirilen anma merasimi son buldu.

Ehlader HABER

Editör: Hasan Bedel