.
.

Kevser Kültür Merkezi ve Kevser Kadın Kolları, Dünya Müslüman Kadınlar günü olan Hz. Fatıma’nın (s.a) doğum günü ve şehitleri anma merasimine ev sahipliği yaptı.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği merasim, Müslim Bişei’nin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından açılış konuşmasını Ehlader Genel Başkanı Kadir Akaras yaptı. Akaras konuşmasına, “Bugün mucize bir şahsiyetin doğum gününü anmak için bir aradayız” sözleriyle başladı.

Yüce İslam Peygamberi Hz. Muhammed, veda hutbesinde 2 ağır emanetten bahsederken Kur’an ve Ehlibeyt’in yanyana olduğunu ve birbirinden asla ayrılmayacağını ifade etmiştir.

Hz. Fatıma’nın çok boyutlu bir şahsiyet olduğuna işaret eden Akaras, Hz. Fatıma’nın kısa hayatını şehadetle noktalayarak, Ehlibeyt mektebinin şehadet kapısını açtığını vurguladı.

Ehlader Başkanı Akaras konuşmasında Siyonist rejim İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına da işaret ederek, Gazze’de şehadet kapısının ardına kadar açılmış durumda olduğunu söyledi.

Akaras konuşmasını Lübnan’da, Yemen’de ve ülkemizde Amerikan emperyalizmi ve Siyonizm ile mücadele eden tüm şehitleri ve Kudüs Şehidi Kasım Süleymani, Ebu Mehdi el Mühendis ile Ayetullah Nemr’i anarak noktaladı.

Programda Mehmet Mavi ve Zeynep Kübra Tezşah’ın okuduğu şiirler büyük beğeni toplarken, İlim Havzası Üstadı Dr. Huccet-ul İslam Ali Muhammedi Siret de bir konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmasında Hz. Fatıma’nın şahsiyetinden bahseden Ali Muhammedi Siret, Hz. Fatıma’nın toplumsal olaylara da çok önem veren bir şahsiyet olduğunu kaydetti.

“Eğer herhangi bir insan Hz. Fatıma’dan öğrendiğimiz derslere amel ederse büyük bir makam sahibi olur.”

Konuşmasında Gazze başta olmak üzere direniş şehitlerini de anan Ali Mahammedi Siret, Ayetullah Nemr ve Kasım Süleymani ile birlikte terör saldırısında şehit olan 12 Türk askeri için de rahmet diledi.

Programın son bölümünde Ehlibeyt Alimleri Ali Turan ve Alican Görel’in yanı sıra, Ehlibeyt meddahı Ali Asgar Ekberpur’un okuduğu ilahiler programa katılanlara duygulu anlar yaşattı.

Kevser Kültür Merkezi’nde düzenlenen program Erbain ziyareti ve çeşitli hediyelerin verildiği çekiliş ve ihsan yemeği ile sona erdi.

Bursa'da Gadir-i Hum Kutlaması Bursa'da Gadir-i Hum Kutlaması

Editör: Hasan Bedel