.
.

İnna Lillâhi ve İnnâ İleyhi Raciûn

Bugün Afganistan’ın başkenti Kabil’de meydana gelen hain terör saldırısında resmi makamların açıklamasına göre hayatını kaybedenlerin sayısı 32'ye yaralıların ise 40’a ulaştığı bildirilmekte.

Evlatlarını üniversiteye hazırlayan ailelerin güne böylesi elim ve feci bir haber ile başlaması, şehit olan kardeşlerimizin hemen hemen hepsinin gencecik insanlar olması bizleri de derinden üzmektedir.

Bir diğer üzücü ve düşündürücü olay ise bu hain saldırının dünya basınında ve özellikle de sözde demokrasi ve medeniyet havarisi olan Batı’da yankı dahi bulmamasıdır. Hâlbuki neredeyse iki haftadır Mahsa Eminî’yi sembolleştirerek İran İslam Cumhuriyeti üzerinde şom oyunlarını icra eden insan hakları savunucuları; kendilerinin ortaya çıkardığı DAEŞ, el-Kaide vb. terör örgütlerinin Afganistan’da bu sene neredeyse çeşitli terör eylemleri ile 500’ü aşkın masum insanı katletmesine ses dahi çıkarmamıştır. 
 
Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak Afganistan’da hayatlarını kaybeden ve birçoğunun Şiî Hazara Türkü olduğu kardeşlerimize yüce Allah'tan rahmet, kederli ailelere başsağlığı diler, yaralıların biran önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni ederiz.
 
Ve her zaman olduğu gibi yine bu insanlık dışı terör eylemini en güçlü şekilde kınıyor, bizler de onların hüznünü, acısını yürekten hissedip, paylaşıyoruz.

Ehlibeyt Âlimleri Derneği 

30 Eylül 2022
İstanbul

Ehlader HABER

.

.