.
.

Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilciliği tarafından düzenlenen konferans, 2-3 Mart tarihlerinde Cumartesi ve Pazar günleri İstanbul’da yapıldı.

 Sunumların Türkçe ve Farsça olarak yapıldığı konferans simultane olarak her iki dile de tercüme edildi.

Ayrıca bu konferans el-Mustafa Kur’an TV sitesinden ve  Youtube kanalından canlı yayınlandı.

 1. Oturum

https://www.youtube.com/watch?v=6al7XWdFZKc

Iğdır’da Dünya Kudüs Günü Iğdır’da Dünya Kudüs Günü

 2. Oturum

https://www.youtube.com/watch?v=TA6SlAuUWZI

Yurtiçi ve yurtdışından 8 konuşmacının sunumlarını yaptıkları oturumlar, Mustafa Kızlcaoğlu ve Alican Gürel hocaların Kuran-ı Kerim tilavetleri ile başladı.

el-Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilcisi Dr. S. Vahid Kaşani’nin açılış konuşmasının ardından el-Mustafa Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Kamberi bir konuşma yaptı.

Açılış konuşmalarından sonra Hasan Kanaatı hocanın moderatörlüğünde konferansın oturumlarına geçildi.

Cumartesi günü gerçekleşen 1. Oturumda “Hadisler Açısından Mehdi İnancı” Prof. Dr. Hayri Kırbaşoğlu ve Prof. Dr. Muhammed Taki Subhanî tarafından, “Sosyolojik Açıdan Mehdi İnancı” ise Dr. İslam Özkan ve Ehlader Başkanı Kadir Akaras tarafından anlatıldı.

Konferansın 2. Oturumu 3 Mart Pazar günü saat 15’de başladı. Bu bölümde  “Kur’an Açısından Mehdi İnancı” Prof. Dr. Abdulaziz Bayındır ve Prof. Dr. İzzuddin Rızanejad tarafından “Diğer İnanışlarda Mehdi İnancı” da Prof. Dr. Mehmet Evkuran ve Doç. Dr. İmdat Turan tarafından gerçekleştirildi.

Uluslararası Mehdeviyet Konferansı plaket takdim töreninin ardından Ferec duası ile son buldu.

https://www.elmustafa.com.tr/haber-detay/uluslararasi-mehdeviyet-konferansi-duzenlendi/412

Ehlader HABER