.
.

İstanbul Bağcılar'da bulunan Kevser Kültür Merkezli önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. Hz. Fatıma'nın (s.a) mübarek doğum günü yoğun bir katılımla kutlandı.

Kevser Ehlibeyt Mescidi ve Allame Tabatabai Kur'an Nesli Derneği tarafından organize edilen etkinlikle Dünya Müslüman Kadınlar ve Anneler Günü olarak da anılan Hz. Fatıma'nın (s.a) viladet günü büyük bir coşkuyla kutlandı.

Hasan Muhsin Telek'in sunuculuğunu yaptığı merasim, Ehlibeyt Alimi Mikail Gürel'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Selamlama konuşmasını, Kevser Ehlibeyt Mescidi Alimi Mustafa Sarıhan yaptı. Hz. Fatıma'nın (s.a) Allah katındaki değerini anlatarak, misafirlere hoşgeldiniz dedi.

Ardından On4 Tv Yönetim Kurulu Başkanı Musa Aydın, günün anlamına ilişkin konuşmasını gerçekleştirdi. Aydın, Hz. Fatıma'nın (s.a) Allah katında 9 ismi, sıfatı olduğuna dikkat çekti. Musa Aydın konuşmasında, Hz. Fatıma'nın (s.a) mübareke yani kutlu, bereketli sıfatını açıkladı. 

Kur'an-ı Kerim'de geçen Kevser'in de aynı anlama geldiğini belirten Aydın, Hz. Fatıma'nın (s.a) en büyük bereketinin, hem sayı hem de manevi sonuçları açısından kendisinden bereketli bir neslin dünyaya gelmesi olduğuna işaret etti. 

Musa Aydın, yüce Allah'ın Peygamber efendimizi Kevser ile yani Hz. Fatıma (s.a) ile müjdelediğini ve bereketli nesiller ortaya çıkardığını söyledi. Hz. Fatıma'nın (s.a) evlatlarının Hz. Muhammed'in (s.a.a) misyonunu sürdürdüğünü, bununla da mektebini ayakta tuttuğunu kaydetti. 

Musa Aydın ayrıca, Hz. Fatıma'nın (s.a) insanlığa "birbirimizin mutluluk kaynağı olmalıyız" mesajını da aktardı.

Programın son bölümünde Kur'an Nesli Derneği'nden gençler şiir ve ilahiler seslendirerek, katılanlara coşkulu anlar yaşattı.

Hz. Fatıma'nın (s.a) viladet günü nedeniyle pasta da kesilen programda yapılan çekilişle, 3 kişiye Erbain ziyareti hediye edildi.

Merasim, verilen ihsan yemeği ve edilen dualarla son buldu.

https://www.on4haber.com/kevser-kultur-merkezinde-hz-fatima-coskusu