.
.

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ

لَقَدْ جَٓاءَكُمْ رَسُولٌ مِنْ اَنْفُسِكُمْ عَزيزٌعَلَيْهِ مَا عَنِتُّمْ حَريصٌ عَلَيْكُمْ بِالْمُؤْمِنينَ رَؤُفٌ رَحيمٌ

.

"Size içinizden, sıkıntıya düşmeniz kendisine ağır gelen, size oldukça düşkün, müminlere karşı şefkatli ve merhametli olan bir Peygamber gelmiştir." (Tevbe / 128)

.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz’in (saa) dünyaya teşriflerinin ve onun aziz evladı İmam Cafer-i Sâdık’ın (as) dünyaya gelişinin bir yıldönümüne daha ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. İçinde bulunduğumuz bu haftada hem Mevlid Kandili’ni hem de Kutlu Doğum ve Vahdet Haftasını idrak edeceğiz.

Bugün dünyayı kasıp kavuran ve insanlığı zulmete düşüren, buhranlar yaşatan, zulüm, gözyaşı, sefalet; hep onun (saa) getirdiği ilâhî mesajlardan uzak kalmamız sebebiyledir. Bizlerin, Fahr-i Kâinat Efendimiz ve aziz imamımız Hz. Cafer-i Sâdık’tan öğrendiğimiz en önemli düstur; bütün insanlığın hayrını isteyip onların keramet, saadet, özgürlük ve kurtuluşu için çaba göstermek, Hz. Ali’nin tabiriyle insanları “dinde kardeş veya yaratılışta eş” olarak görmektir.

Müslümanların ve insanlığın dertlerinin dermanı, geri kalmışlık, baskı, zulüm, savaş ve çıkmazlardan kurtuluş yolu, Öz Muhammedî İslam’a geri dönüş ve gerçek anlamda ‘Ümmet-i Vâhîde’yi yeniden tesis etmektir.

İslam’a ve insanlığa karşı günbegün küstahlaşan, toplumlar arasında mezhepçilik ve tefrikaya yol açan, Müslüman ve mustazafların hukukunu hiçe sayan kim olursa olsun bunu aşmanın tek yolunun da ‘İslâmî Vahdet’ten geçtiğini biliyor; bu yolda İslam’ın yeminli düşmanları olan, zillet ve zulmün kaynağı Amerika ve siyonizmle Muhammedî libası giyinip mücadele etmeye ant içiyoruz.

Eğer bizler bu gafleti üzerimizden atıp mezhebî ihtilaflar ve farklılıklar üzerinden siyaset yapma ve söylem geliştirme aymazlığından kendimizi kurtaramazsak, yarın Allah’ın huzurunda ve Efendimizin (saa) karşısında ağır suçlular olarak hesap vereceğiz.

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der olarak Mevlid-i Nebî ve 12-17 Rebiülevvel Vahdet Haftası’nı bütün Ümmet-i Muhammedi’ye tekrar tebrik arz ederken, Yüce Allah'tan özü bir, sözü bir, küfre, istikbâra ve siyonizme karşı tek yürek olmuş bir ümmete kavuşmayı niyaz ediyoruz. 

.

Ehlibeyt Âlimleri Derneği

26 Eylül 2023

İstanbul

Ehlader HABER