.
.

Bismillâhirrahmânirrahîm

 

“Allah kendi dinine yardım edenlere muhakkak yardım edecektir. Kuşkusuz Allah güçlüdür, mutlak galiptir.” Hacc/40

Peygamber Efendimiz Allah Resulü (saa) şöyle buyurmuştur:

“Müslümanların derdiyle ilgilenmeyen bizden değildir.”

İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksâ ve ona komşu olan milyonlarca Filistinli 1948 yılından bu yana Terörist Siyonist Rejim tarafından zulüm ve işgal altında yıkıma uğramaktadır. Temelde diğer İslam beldelerinin de işgaline zemin hazırlamak için bir kanser tümörü gibi yayılmacılığını sürdüren bu zorba rejim, barış ve kardeşlik beşiği olan Ortadoğu’nun bağrına saplanmış hançerden gayrı bir şey de değildir.

76 yıldır Siyonistler tarafından uğramadıkları zulüm kalmayan Filistin halkına son yedi aydır dünyanın hiçbir köşesinde rastlanmayacak soykırım uygulanmakta; çocuk, yaşlı, kadın-erkek demeden on binlerce masum insan katliama uğramaktadır.

Merhum İmam Humeynî’nin, Ramazan ayının son Cuma gününü Dünya Kudüs Günü olarak ilan etmesinden sonra Filistin davası hem İslamî kimlik kazandı ve hem de devletlerin masa başında ihaneti değil, halkların direnişi sürecine kavuştu.

Ne var ki tarihinin en zayıf dönemini yaşayan Siyonistler, Amerikan emperyalizminin desteği ve sözde bazı Müslüman ülkelerin ihaneti ile mazlum Filistin ve Gazze halkını her zamankinden daha fazla baskı altına almış durumdadır.

Ama tüm bunlara rağmen Direniş Cephesi “Hak verilmez alınır, zafer sokakta kazanılır!” sloganı ile düşmanla aynı masaya oturmayıp, cephelerde savaşa girmişlerdir. Direniş cephesinin artık ne kadar çok güçlü olduğunu; İşgalci İsrail’in direnişin karşısında ne denli aciz kaldığını defalarca gördük. Hatta bir avuç Gazze toprağını 7 Ekim Aksa Tufanı’ndan bu yana dünyanın en gelişmiş silahlarıyla dahi ele geçirememiş olmaları, yüzlerce Siyonist teröristin öldürülmesi onların ne denli zayıf ve pespaye olduklarını bizlere göstermektedir. Aksi halde Siyonist Rejim Hamas’ı ve Hizbullah’ı çoktan saf dışı etmiş; sözde vaat edilen toprakları için daha çok planlar yapmışlardı.

Bizler, Türkiye’de yaşayan direniş dostları, Amerika ve topyekûn Batı Emperyalizminin her türlü desteğine sahip Siyonist rejimin mazlum Filistin ve Gazze halkına karşı yarım asırdan beri uyguladığı sürgün, katliam ve cinayetleri şiddetle lanetleniyor ve bu gayrimeşru rejimin uğursuz varlığına son verilmesi yönünde Filistin, Lübnan, Yemen ve genel olarak Batı Asya’da sürdürülen direniş hareketini desteklediğimizi bir kez daha ilan ediyoruz.

Dolayısıyla bütün herkesi, tüm İslam ülkelerini, özellikle de gençlerimizi bu direnişe her türlü desteği vermeye davet ediyor ve direniş güçlendikçe yalnızca Filistinlilerin değil, İslam coğrafyası ve biz Müslümanların da kazanacağımızı bilmenizi istiyoruz.

Iğdır Ehlibeyt Âlimleri Derneği'nden Taziye Mesajı Iğdır Ehlibeyt Âlimleri Derneği'nden Taziye Mesajı

Buna göre 05 Nisan 2024 Cuma günü ülkemiz genelinde yapılacak olan “Dünya Kudüs Günü” programlarına iştirak ederek Gazzeli kardeşlerimizin yalnız olmadığını tüm dünyaya haykırmak istiyoruz.

Ehlibeyt Âlimleri Derneği

İstanbul

04.04.2024

Ehlader HABER