.
.

Rahman ve Rahim Allah’ın Adıyla

Cuma günü Fas'ta meydana gelen deprem ve ardından Libya'da yaşanan sel felaketi neticesinde, her iki ülkede üç bine yakın insanın hayatını kaybetmesi, binlerce yaralı ve kaybın olması, herkes gibi bizleri de derinden üzmüştür.

Bizler Peygamber ve Ehl-i Beyt ahlakı ile ahlaklanan her birey gibi, dünyanın her neresinde olursa olsun bir uzvun acı çekmesi gibi, kardeşlerimizin başına gelen her türlü sıkıntıdan dolayı açı çeker ve onların dertleriyle hemhal oluruz.

Bu bağlamda Fas ve Libya halkının acılarını kendi acımız gibi görerek, bu sıkıntıların biran önce aşılması için hem dua etmekte ve hem de imkânlarımız ölçüsünde aynî destekte bulunmaya çalışmaktayız.

Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak hayatını kaybeden kardeşlerimizin yakınlarına, özellikle de Fas ve Libya halkına içten taziyelerimizi iletiyor, bu felakette yaşamını yitirenlere Yüce Rabbimizden rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Rabbimiz tüm insanlığı, Ümmet-i Muhammed'i ve ülkemizi her türlü beliyyâttan hıfzetsin ve bir daha kimseye böyle acılar göstermesin.

Ehlibeyt Âlimleri Derneği

12.09.2023

İstanbul

Ehlader HABER