.
.

Bismillahrrahmanirrahim

.

يَٓا اَيُّهَا الَّذٖينَ اٰمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا بِطَانَةً مِنْ دُونِكُمْ لَا يَأْلُونَكُمْ خَبَالاًؕ وَدُّوا مَا عَنِتُّمْۚ قَدْ بَدَتِ الْبَغْضَٓاءُ مِنْ اَفْوَاهِهِمْۚ وَمَا تُخْفٖي صُدُورُهُمْ اَكْـبَرُؕ قَدْ بَيَّنَّا لَكُمُ الْاٰيَاتِ اِنْ كُنْتُمْ تَعْقِلُونَ ﴿﴾ هَٓا اَنْتُمْ اُو۬لَٓاءِ تُحِبُّونَهُمْ وَلَا يُحِبُّونَكُمْ وَتُؤْمِنُونَ بِالْكِتَابِ كُلِّهٖۚ وَاِذَا لَقُوكُمْ قَالُٓوا اٰمَنَّاࣗ وَاِذَا خَلَوْا عَضُّوا عَلَيْكُمُ الْاَنَامِلَ مِنَ الْغَيْظِؕ قُلْ مُوتُوا بِغَيْظِكُمْؕ اِنَّ اللّٰهَ عَلٖيمٌ بِذَاتِ الصُّدُورِ ﴿﴾  اِنْ تَمْسَسْكُمْ حَسَنَةٌ تَسُؤْهُمْؗ وَاِنْ تُصِبْكُمْ سَيِّئَةٌ يَفْرَحُوا بِهَاؕ وَاِنْ تَصْبِرُوا وَتَتَّقُوا لَا يَضُرُّكُمْ كَيْدُهُمْ شَيْـٔاًؕ اِنَّ اللّٰهَ بِمَا يَعْمَلُونَ مُحٖيطٌࣖ ﴿﴾

“Ey iman edenler! Başkalarından kendinize sırdaş edinmeyin; onlar sizin hakkınızda hiçbir kötülükten geri durmazlar ve sıkıntıya düşmenizi isterler. Düşmanlıkları ağızlarından (konuşmalarından) bellidir. Göğüslerinde gizledikleri (düşmanlık) ise, (söylediklerinden) daha büyüktür. Eğer düşünecek olursanız, ayetlerimizi size açıklamış bulunuyoruz. * Bilin ki, bu sizsiniz ki onları seviyorsunuz, ama onlar sizi sevmezler ve (Allah'ın göndermiş olduğu) tüm kitaplara iman ediyorsunuz (ama onlar Kur'ân'a inanmazlar). Sizinle karşılaştıklarında, "İman ettik" derler; fakat yalnız bir yere çekildiklerinde size karşı olan öfkelerinden parmaklarını ısırırlar. De ki: "Öfkenizle ölün! Kuşkusuz, Allah gönüllerde olanı iyice bilir." * Size bir iyilik ulaşırsa, bu onları üzer; ama size bir kötülük gelirse, buna sevinirler. Eğer sabreder ve takvalı olursanız, onların tuzakları size hiçbir zarar vermez. Kuşkusuz, Allah onların yaptıklarını kuşatmıştır.”

(Âl-i İmrân / 118-120)

* * *

يَٓا اَيُّهَا الَّذٖينَ اٰمَنُوا عَلَيْكُمْ اَنْفُسَكُمْۚ لَا يَضُرُّكُمْ مَنْ ضَلَّ اِذَا اهْتَدَيْتُمْؕ اِلَى اللّٰهِ مَرْجِعُكُمْ جَمٖيعاً فَيُنَبِّئُكُمْ بِمَا كُنْتُمْ تَعْمَلُونَ

“Ey iman edenler! Siz kendinizi korumaya bakın. Siz hidayete erişmiş olsanız, sapıklığa düşen kimse size bir zarar vermez. Hepinizin dönüşü Allah'a doğrudur. O, işlemekte olduklarınızı size bildirecektir.”

(Mâide / 105)

*

Kendini uygar, özgürlükçü, insan haklarına saygılı ve demokrasinin beşiği olarak dünyaya lanse etmeğe çalışan riyakâr ve münafık Batı, vahşi, çirkin, iğrenç, alçak ve gerçek yüzünü bir kez daha göstermiş ve İslam Ümmeti’nin en değerli kutsalı olan Rabbimizin Aziz ve Yüce Kitabı Kur’an-ı Kerim’e küstahça ve alçakça hakaret edilmesine bir kez daha izin vermiştir.

Bir gün Amerika’da, bir gün Danimarka’da, bir gün Fransa’da, bir gün işgal toprağı İsrail’de ve başka bir gün İsveç’te bu küstahlıkların yapılmasına izin veren Batı, küfrün ve şirkin topyekûn tek millet olduğu gerçeğini bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Yukarıda verdiğimiz ayetler sanki bu günümüzü, küfür ve şirk milletinin bizim hakkımızda neler düşündüğünü ve neler planladığını, bizim onlara karşı duruşumuzun nasıl olması gerektiğini anlatıyor bizlere.  Sonunda ise şöyle buyuruyor:

“Eğer sabreder ve takvalı olursanız, onların tuzakları size hiçbir zarar vermez. Kuşkusuz, Allah onların yaptıklarını kuşatmıştır.”

 

Bir başka ayette ise şöyle buyuruyor:

يَٓا اَيُّهَا الَّذٖينَ اٰمَنُوا عَلَيْكُمْ اَنْفُسَكُمْۚ لَا يَضُرُّكُمْ مَنْ ضَلَّ اِذَا اهْتَدَيْتُمْؕ اِلَى اللّٰهِ مَرْجِعُكُمْ جَمٖيعاً فَيُنَبِّئُكُمْ بِمَا كُنْتُمْ تَعْمَلُونَ

“Ey iman edenler! Siz kendinizi korumaya bakın. Siz hidayete erişmiş olsanız, sapıklığa düşen kimse size bir zarar vermez. Hepinizin dönüşü Allah'a doğrudur. O, işlemekte olduklarınızı size bildirecektir.”

(Mâide / 105)

Evet, eğer Müslümanlar kendilerini, yani birbirlerini, yani mensup oldukları ümmeti, sahip oldukları değerleri koruyup kollamaya ve onlara sahip çıkmaya çalışır, zalim, kâfir ve müşrikler topluluğuna değil, Rabbine güvenir ve yaslanır ve O’na inanan Müslüman kardeşleriyle saflarını birleştirir ve teşriki mesai ederse; İslam düşmanları kim olursa ve ne kadar da güçlü olurlarsa olsun bu ümmete saldırmaya veya mukaddesatına saygısızlık yapmaya cüret dahi edemezler. Ama böyle olmadığı müddetçe, vahşi batı ve bilumum İslam düşmanları bu küstahlıklarını artırarak devam ettireceklerdir.

Bu vesileyle İsveç’te yapılması planlanan alçak ve küstah eylemi şiddetle kınarken, bütün hamiyetli Müslümanlardan, şartlar ne olursa olsun, zaman ve mekân gözetmeden, mukaddesatına ve değerlerine sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Allah’ın laneti zalimlerin, kâfirlerin ve müşriklerin üzerine olsun.

وَسَيَعْلَمُ الَّذٖينَ ظَلَمُٓوا اَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

“Zulmedenler, hangi dönüşe döndürüleceklerini (hangi akıbete uğrayacaklarını) yakında bilecekler.”

(Şuara / 227)

Ehlibeyt Âlimleri Derneği

(Ehla-Der)
21 Ocak 2023

İstanbul

Ehlader HABER