.
.

İran İslam Cumhuriyeti'nin başkenti Tahran’da “4. Uluslararası Hevra-ı İnsiyye Kadın ve Aile Konferansı” düzenlendi.

Tahran Kevser İslami İlimler Enstitüsü’nün organize ettiği konferansa  Iğdır Üniversitesi Caferilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (CAMER) ile Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAÇUM) aracılığıyla akademisyenler de konuşmacı olarak katıldı.

Öğr. Gör. Dr. Esma Başaran, Öğr. Gör. Nuray Bayat Usta ve Öğr. Gör. Senem Önder Özbakır’ın bildiriler sunduğu konferansta ayrıca Iğdır Üniversitesi'nden Dr. Öğr. Üyesi Figen Balamir, Öğr. Gör. Elif Kırkkeseli ve Öğr. Gör. Melahat Teleri de yer aldı.

Akademik gezi kapsamında Tahran Uluslararası el-Zehra Üniversitesi’ne bir ziyaret de gerçekleştirildi.

Dr. Zehra Haşimi  rehberliğinde üniversite çalışmaları hakkında bilgi alındı ve karşılıklı bilimsel işbirliği planlaması yapıldı.

Tebriz’de Doğu Azerbaycan Valiliği Kadın ve Aile İşleri Genel Müdürü Dr. Zehra Kohi ve Genel Müdür Yardımcısı Leyla Benam tarafından karşılanan  Iğdır Üniversitesi heyeti, Tebriz’in farklı meslekten kadınların yer aldığı çoğunluğu akademisyenlerden oluşan Kadın Komisyon toplantısına onur konuğu olarak katıldı.

Yapılan ziyaret sonrasında Tebriz’de bulunan üniversiteler ile kadın çalışmaları ve sanat alanındaki ortak çalışmalar konusunda mutabakat sağlandı.

 Iğdır Üniversitesi akademisyenleri, konferansa katılımın sağlanmasında emeği geçen Türkiye Ehlibeyt Alimleri Derneği Genel Başkanı Kadir Akaras’a da teşekkürlerini ilettiler.

Ayetullah Hamanei'den Amerikalı Öğrencilere Mektup Ayetullah Hamanei'den Amerikalı Öğrencilere Mektup
.

Ehlader HABER


http://www.igdir.edu.tr
Editör: Hasan Bedel