.
.

BGMİ Başkanı Hacı Faik Nebiyev Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te Ehlibeyt Âlimleri Derneği Genel Başkanı Kadir Akaras ve Ehla-Der yönetim kuruluyla bir görüşme gerçekleştirdi.

9 Şubat Cuma günü Kadir Akaras başkanlığındaki heyet ile Tiflis Cuma Camii'nde yapılan görüşmede karşılıklı istişarelerde bulunuldu.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda Ehla-Der yönetimine BGMİ’nin faaliyetleri, Gürcistan Müslümanlarının mevcut durumu ve Gürcistan’da son yıllarda Müslümanlar için oluşturulan imkânlar hakkında detaylı bilgi verildi.

Toplantıdan duyduğu memnuniyeti dile getiren Akaras, Hacı Faik Nebiyev'e yeni görevinde başarılar diledi. BGMİ'nin faaliyetinin takdire şayan olduğunu vurgulayan Kadir Akaras Gürcistan'dan hoş bir izlenimle ayrılacaklarını söyledi.

Toplantıya Doğu Gürcistan Müftüsü Etibar Eminov ve Gürcistan Ehlibeyt Cemiyeti başkanı katıldı. Ehla-Der yönetim kurulu adına ise değerli Ehl-i Beyt âlimimiz Orhan Öz ve Yusuf Tazegün hocalar katılmıştı.

Toplantı sonunda Kadir Akaras BGM Başkanı Hacı Faik Nebiyev'e Türkiye Ehlibeyt Âlimleri Derneği adına hediye takdim etti.

Ehlader HABER