08 Ağustos 2022 Pazartesi Saat:
14:12
17-04-2018
  

Yine Yüzüne Gözüne Bulaştırdı + Video

Suriye’deki üç noktaya füze yağdıran Amerika, İngiltere ve Fransa, kimyasal saldırı iddialarındaki eksikleri Suriyeli çocuklara dayandırılan CNN ve BBC haberleriyle telafi etmeye çalışıyor.

Facebook da Paylaş

 

 

CNN muhabiri Arwa Damon’dan ultra gazetecilik örneği: Koklayarak Kimyasal maddeyi tespit ediyor

 

Suriye’nin Duma yerleşiminde kimyasal silah kullanıldığı iddialarının üzerine Suriye’deki hedeflere sınırlı da olsa askeri müdahale gerçekleşti. Suriye’ye yönelik ABD, İngiltere ve Fransa tarafından apar topar düzenlenen füzeli saldırı, kimyasal iddialarının tartışılmasına engel olmadı. Şimdi sıra, yeterince ikna edici bulunmayan iddiaların altını doldurmaya geldi.

 

CNN muhabiri, aylarca sığınakta kalmak zorunda kaldığını söylediği çocukların sırt çantalarını kokluyor ve çantalardan "kekremsi bir koku aldığını" söylüyor. Bu koku, CNN’e göre, kimyasal saldırının kokusu. Oysa bahsedilen kimyasal saldırıların "kokusuz bir gazla" gerçekleştirilmiş olması gerekiyor, fakat CNN için bu gerçeklerin pek önemi yok. Üstelik kimyasal gazın kampa taşınması ve CNN muhabirinin bunu korkusuzca soluması, olasılık dışı.

 

CNN muhabiri Arwa Damon'un o anları aşağıdaki linkte:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ex_FohEdcCY

 

Ehlader HABER

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler