27 Ekim 2021 Çarşamba Saat:
05:33
30-01-2018
  

Tüm Şiiler Türkiye Düşmanıdır!

Kemal Öztürk: 'Türkmen Şiiler de dahil tüm Şiiler Türkiye düşmanıdır!'

Facebook da Paylaş

 

 

Emperyalist güçlerin, Ortadoğu coğrafyasını kana bulamak için kullandığı mezhep temelli gerilimler, zaman zaman Türkiye’de de deneniyor. Geçmiş yıllarda FETÖ’nün sık sık Türkiye’deki Şii vatandaşları hedef alan söylemleri, zaman zaman kırıntılarını hala gösteriyor. Son örneği de, 24 Ocak 2018’de CNN TÜRK’te Ahu ÖZYURT’un moderatörlüğünü yaptığı, ‘Türkiye’nin Gündemi’ programında yaşandı. Daha önce de Türkiye’de yaşayan Şii vatandaşları, ‘yabancı’ olarak gösteren bir yazı kaleme alan Yeni Şafak Gazetesi yazarı Kemal Öztürk, bu kez de tüm Şiilerin, Türkiye düşmanı olduğunu iddia etti. 
 
 
 
Program, Türkiye’de yaşayan, askerlik yapan, vergi veren ve hatta gerektiğinde vatanı için şehit olan Şiilerin yoğun tepkisine sebep oldu. Türkiye’deki Şiilerin çatı kuruluşu olan, Ehlibeyt Âlimleri Derneği, yapılan açıklamayla, topyekün bir inanç grubunu hedef alan ifadelere tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, Şii-Sünni ayrımının söz konusu olamayacağı vurgulanarak, bir kez daha vahdet temelli mesajlar verildi.
 
 
Söz konusu açıklamanın sahibi Kemal Öztürk’se, gelen tepkiler üzerine, ‘Türkmen Şiiler de Dahil Tüm Şiiler Türkiye Düşmanıdır! ifadesini kullanmadığını iddia etti. Twitter üzerinden, Ehlibeyt Alimleri Derneği’nin açıklamasını yanıtlayan Öztürk, asılsız iddianın düzeltilmesini talep etti. 
 
 
 
 
 
 
Ancak, CNN TÜRK’ün internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından izlenebilecek olan, söz konusu programda, Yeni Şafak Gazetesi yazarı Kemal Öztürk’ün, o üzücü ve yaralayıcı ifadeleri kullandığı, net bir şekilde görülmektedir. Öztürk’ün o ifadelerini aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:
 
 
Programın kaydından da görüldüğü üzere, iddialarımız asılsız değil, kanıtlı, belgelidir. Şimdi, bu vatan için gerektiğinde şehit vermekten geri durmayan Türkiyeli Şiiler olarak, Yeni Şafak Gazetesi yazarı Kemal Öztürk’ü, talihsiz ya da kasıtlı ifadeleri nedeniyle, özür dilemeye çağırıyoruz. Kendisine, hiç kimsenin, Sünni-Şii vahdetine zarar veremeyeceğini, milli birliğimizi bozamayacağını ve FETÖ gibi hastalıklı fikri akımları hortlatamayacağını hatırlatmak isteriz.
 
 
Ehlader HABER
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Kağan Ardıçsu   30-01-2018 10:58

    Yalnızca bu sözde kalemcik ehli değil; Cübbelivari diğerlerine de tepki verilmeli ve hatta suç duyurusunda bulunulmalıdır...

  • ahmet aytekin   30-01-2018 08:27

    Bu çok yerinde bir tepki. Aynı tepkinin CNN TÜRK'e de gösterilmesi gerekir ki, bir daha böyle bölücülük yapanları ekranlarına çıkarmasınlar...

Kategorideki Diğer Haberler