19 Eylül 2021 Pazar Saat:
19:11
24-05-2016
  

Suriye’de Sivillere Yönelik Bombalı Terör Eylemleri

Belli başlı rejim ve güçlerin silahlı muhalifler yada ılımlı muhalifler adı altında destekledikleri terör örgütleri bugün Lazkiye iline tabi Ceble Kenti ve Tartus Kentinde savunmasız sivil insanları hedef alan bir dizi bombalı eylem gerçekleştirdiler.

Facebook da Paylaş

Sana haber ajansının haberine göre, eli kanlı gaddar teröristlerin bugün sabah saatlerinde Lazkiye iline tabi Ceble Kenti otogarının ana girişinde iki bombalı eylem gerçekleştirdi. Kaynak teröristlerin daha sonra eş zamanlı olarak biri Elektrik Müdürlüğü yakınlarında diğeri de Devlet Hastanesinin acil servis girişinde olmak üzere canlı bombayla iki bombalı eylem gerçekleştirdiklerini ifade etti.


Meydana gelen ve savunmasız sivil insanları hedef alan bombalı terör eylemlerinde geneli çocuk ve kadınlardan onlarca vatandaşın şehit, birçoğu ağır olmak üzere onlarca vatandaşın da yaralandığını aktardı. Kaynakta olay yerlerinde büyük hasarların oluştuğunu sözlerine ekledi. Hastaneye kaldırılan yaralıların büyük bir kısmının ağır yaralı olmasıyla şehit sayısının artabileceğini ifade etti.


Öte yandan Tartus İl Emniyet Müdürlüğünde yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamasında; eli kanlı gaddar teröristlerin bugün Tartus Otogarı kapısında bombalı bir aracı havaya uçurmaları ardından otogar içinde intihar yeleği giyen canlı bomba bir teröristin kendini imha ettiğin ifade etti.


Bu bombalı terör saldırılarına eş zamanlı olarak otogarın batısındaki yerleşim banliyösünde de intihar eylemcisi bir canlı bombanın kendini havaya uçurduğunu belirten kaynak terör saldırılarında aralarında çocuk ve kadınların bulunduğu onlarca vatandaşın şehit, onlarcasının da yaralandığını aktardı.


Tartus’ta Şehit Basil el Esad Devlet Hastanesinde tıbbi bir kaynak 3 terör eylemi sonucunda hastaneye onlarca vatandaşın kaldırıldığını belirtti. Şehit ve yaralıların büyük çoğunluğunun kadın ve çocuklardan ibaret olduğuna dikkat çeken kaynak, yaralıların büyük bir kısmının ağır olmasıyla şehit sayısının yükselme ihtimali olduğunu belirtti.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler