27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
20:07
27-11-2013
  

Suriye'de Muhalifler Kan Kaybetmeye Devam Ediyor

Suriye'de ki çatışmalarda Arabistanlı Bir Generalin Oğlu ve Yüzlerce Terörist çldürüldü.

Facebook da Paylaş

 

Teröristlerin havan topu saldırısında 31 ölü ve yaralı var.

 

Teröristlerin Halep'in El-Cemaliye bölgesine yapmış oldukları havan topu saldırısında üçü çocuk olmak üzere on bir kişi öldü ve yirmi kişi yaralandı.

 

İnsan hakları örgütlerinin bildirdiğine göre ölenler sivil vatandaş.

 

Diğer taraftan el-Meyadin kanalı, şam'ın doğusunda bulunan Gute şehrinde Suriye ordusunun "Irak ve şam İslam Devleti"nin grubuyla girdiği çatışmada 170'i yabancı uyruklu toplam 300 teröristi  öldürdüğü bildirildi.

 

Kimyasal Silahların İmhası Devam Ediyor:

 

Lübnan kaynaklı el-Ahd kanalı, Birleşmiş Milletler ve kimyasal silahların kullanılmasını önleme örgütleri ortak başkanının, kimyasal silahların imhasında sonraki adımların konuşulması için Suriyeli makamlarla görüşmek üzere şam'a gideceğini haber verdi. Haber BM sözcüsü tarafından da doğruladı.

 

Suudi Arabistan'lı Kıdemli Generalin Oğlu Suriye'de çldürüldü:

 

Suriye'de teröristlerin öldürülmesinin devamında Suudi Arabistan'lı kıdemli bir generalin IşİD içerisinde savaşan oğlunun ordu tarafından öldürüldüğünü bildirildi.

 

Vahabilere ait internet siteleri, dün şam ve Halep'te yaşanan çatışmalarda 40 Arabistan vatandaşının şam'ın güneydoğusunda bulunan Gute'nin muhasarasını kaldırmak için savaşırken ölöldürüldüğünü bildirdi. Suriye ordusu bir yıldan fazladır Gute'de terörist grupları muhasara altına almıştı.

 

Söz konusu internet siteleri yayınladıları habere 40 kişiden 13'ünün Halep'in şeyh Said bölgesinde öldürüldüğünü de ekledi. Yine aynı siteler rak ve şam İslam Devleti örgütünün ileri gelen liderlerinden ve Müslüman Alimleri Birliği ve Arabistan Fetva Kurulu daimi üyesi Abdullah el-Mutallak'ın oğlu Mutlak el-Mutallak'ın da İ'zaz ve Etmeh bölgelerinde olan çatışmaya katıldığı ve bu çatışmada öldürülüldüğünü bildirdiler.

 

Suriye kaynaklı el-Hakika haber sitesi ise Mutlak el-Mutallak'ın Müslüman Alimleri Birliği'nden olan Abdullah Mutallak'ın oğlu değil, Arabistan kraliyet sarayı görevlileri komutanı Abdullah Mutallak'ın oğlu olduğunu duyurdu.

 

Daha önce de Arabistanlı askeri güçlerin terörist gruplarla Suriye'de işbirliği yaptıkları biliniyordu. Ama bir generalin oğlunun Suriye'de öldürülmüş olması bir ilk oldu. El Hakika yayınladığı haberin devamında, Arabistanlı askerlerin "Suriye'de Cihat" adı altında paralı izin alarak Suriye topraklarına geldiğini ve Suriye ordusuna karşı savaştığını yazdı.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler